Netflix Profil Aktarma Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İçeriğimizde Netflix platformunda profil aktarmanın ne olduğuna yer veriyor, profil aktarmaya ilişkin bilinmesi gerekenlere değiniyoruz.

Dijital servislerden Netflix üzerinde sunulan profil aktarma fonksiyonu sayesinde profilinizi yeni hesabınıza veya mevcut hesabınıza aktarabilmenize imkan tanınmaktadır. Ancak Netflix profilinin transfer edilmesini istememekteyseniz o halde Hesap Ayarları sayfasına gelip Profil Transferi Özelliğini Kapat seçeneğine tıklayabilirsiniz.

Önceden Netflix üzerinde 5 adet profil oluşturarak hesabınızı 5 kişiyle paylaşabilmekteydiniz. Fakat hane dışında olan kişiler ile Netflix hesabını paylaşmanıza izin verilmemekte. İşte bu yüzden Netflix profil aktarma fonksiyonu kullanıma sunulmuştur.

Profil aktarma işlemine geçmeden önce yapacağınız işlemle beraber profil adınız, profil simgeniz, beğenileriniz, listeniz, önerileriniz, altyazı ile dil ayarlarınız dahil pek çok bilginizin yeni hesabınıza taşındığını bildirelim. Ancak PIN korumasına sahip olan profiller aktarılamayacağından aktarma işlemini yapmadan önce ilk olarak profil kilidinin devre dışı hale getirilmesi gerekiyor. Bunun dışında Netflix Kids yani çocuk profilini yeni Netflix hesabına aktarmaya izin verilmemektedir.

Yapacağınız profil transferi sonucunda ödeme bilgileri taşınmamakta, bu nedenle transfer işleminden sonra tekrar ödeme bilgisi girmek gerekmektedir. Öte yandan transferler uygulamalardan değil sadece Netflix sitesi üzerinden yani tarayıcı aracılığıyla yapılmaktadır.

Netflix profil aktarma adımları:

İlk olarak netflix.com internet sitesini görüntüleyiniz ve hesabınıza giriş yapınız.

Aktarmak istediğiniz profilin seçimini yapınız. Sağ üst köşede yer alan profil resminin üzerine gelip açılan menü içerisinden Profili Aktar seçeneğine tıklayınız. Ardından açılan sayfada Profil Transferine Başla yazan butona tıklayınız. Ardından açılan sayfa içerisinde profili nereye aktarmak istediğinizin seçimini yapınız. Ardından Yeni Bir Hesaba veya Mevcut Bir Hesaba seçeneğini seçerek devam ediniz.

Yeni Bir Hesaba seçeneğini seçmeniz halinde hesabınıza yönelik mail ve parolayı girerek İleri butonuna tıklayınız. Mevcut Bir Hesaba seçeneğini seçmeniz halinde hesabın mail adresi ve bunun yanı sıra şifresini yazarak İleri butonuna tıklayarak devam ediniz.

Açılan ekranda ödeme bilgilerinizi girip, sonrasında Üyeliği Başlat butonuna tıklayarak devam ediniz. Dil ve Cihaz seçimi de yapmanızın ardından Transfer Tamamlandı mesajı çıkacak olup, böylece hesabınızı transfer etmiş olursunuz.

Cevap bırakın