Civilization 6 Yakında Nintendo Switch İçin de Çıkacak

Civilization serisinin 2016 yılında piyasaya sürülen oyunu Civilization 6, çok yakında Nintendo Switch için de piyasaya sürülecek. 

Oyun dünyasında son zamanlarda Nintendo Switch rüzgarı esiyor. 2016 yılında piyasaya sürülen bu konsol, sahip olduğu fonksiyonlarla Xbox One, PlayStation 4 gibi ünlü  konsollara rakip olmayı başarmıştı. Aynı zamanda geçen yılın en iyi oyunu Zelda da Nintendo Switch platformu ile ortaya çıkmıştı. Bu durum Nintendo Switch için çıkan oyunların sayısını büyük ölçüde arttırdı.

Sahip olduğu fonksiyonlarla hem el konsolu hem de tıpkı PlayStation gibi televizyona bağlanarak kullanılabilen Nintendo Switch, Civilization serisinden oyunların dahil olmasıyla da çok daha popüler bir hale gelecek. Civilization 6, 16 Kasım 2018 tarihinde Nintendo Switch platformu için piyasaya sürülecek. Oyunun PC sürümü için güncellemeler ve ek içerikler sunuluyor. Böylece popüler halde kalmayı başaran oyun, yakında Nintendo Switch platformunda da ilgi görmeyi başarabilecek gibi duruyor.

Oyunun içerisinde Viking senaryo paketi, Polonya senaryo paketi, Avusturalya senaryo paketi, Pers ve Makedon senaryo paketi yer alıyor. Steam üzerinde 200 TL’nin üzerinde bir fiyatlandırmayla satılan başlangıç fiyatı tabiri caizse el yakıyor.

Oyunun Nintendo Switch sürümü için bir trailer da yayınlandı. İşte Civilization 6 Nintendo Switch tanıtım görüntüleri: