Mobil Alandaki En iddialı 5 Strateji Oyunu

Yeni yazımızda mobil platformlarda oynayabileceğiniz son derece iddialı olan 5 strateji oyununa sizler için değiniyoruz. İşte mobil alandaki en iddialı 5 strateji oyunu…

Bazı strateji oyunları vardır ki son derece sürükleyici olmaları sayesinde adeta telefonu elinizden bırakmanızı çok güç bir hale getirir. Bu alanda değerlendirilebilecek olan çeşitli yapımlar bulunmakta olup yeni içeriğimizde mobil alanda bu bağlamda son derece iddialı olan beş strateji oyununa sizler için değiniyoruz.

Banner Saga 2

Grafik açısından yoğun bir video oyunu olmayıp buna rağmen son derece iyi bir strateji deneyimi sunmaktadır. Zaten strateji oyunları için grafiğin pek önemli olmadığını göz önünde bulundurmak gerekmektedir. Oyun içerisinde yapmış olduğunuz seçimler hikayenin oynanışını etkilemektedir ve bu yüzden oyunu oynarken oldukça keyif alacaksınız.

Civilization VI

Akıllı telefonda oynayabileceğiniz en iyi strateji oyunlarından biri olarak değerlendirebileceğiniz Civilization VI video oyununu akıllı telefonda da oynamak mümkün olup, oyunun 60 tur sınırlı bir sürümü ücretsiz olarak da oynanabilmektedir. Tüm zamanların en iyi strateji oyunlarından biri olarak gösterilmektedir ve dolayısıyla sizin de mutlaka oynamanız gereken oyunlardan biri olarak öne çıkmaktadır.

XCOM 2

Oyunda uzaylılar gezegeni işgal etmektedir ve birlikleri toplayarak onlara karşı savaşmanız gerekmektedir. PC strateji oyunları kategorisinde zaten sağlam bir yeri olan oyunu mobil cihazlarınız ile de oynayabiliyorsunuz ve stratejik dehanızı konuşturabiliyorsunuz. Kesinlikle oynamanızı önerdiğimiz yapımlar arasında yer almaktadır.

Plague Inc

Bir virüsün insanlığı yok etmesini engellemeye çalışmak yerine aksine ölümcül virüsün yerine kendinizi koymanıza neden olan video oyununda virüsü yaymak için elinizden gelen her şeyi yapıyorsunuz. Covid 19 salgınından sonra çok popüler bir hale gelen oyun aslında salgından çok daha önce piyasaya sürülmüştü ve Covid 19 döneminde zaman zaman yasaklanması da gündeme gelsede oyunun geliştiricisi firma tarafından yapılan bazı açıklamalar oyuna olan ilginin daha da artmasına neden oldu.

 Rome: Total War

Savaş, şehir ve kale yönetimi üzerine kurulu olan bu oyun PC platformunda ve mobil platformda oynayabileceğiniz en iyi strateji oyunlarından biridir. Kolayca oynayabileceğiniz Rome total War, serinin gelmiş geçmiş en iyi oyunlarından biri olarak bilinmektedir. Oyunu mobil platformda oynamak için ücret ödemek gerekir.

Cevap bırakın