Clubhouse, App Store Üzerindeki Başarısı ile Dikkat Çekti

Mobil uygulamalardan Clubhouse kullanıcı sayısını artırmaya devam ediyor. App Store üzerinde 8 milyondan fazla kez indirildi!

Henüz geçtiğimiz yıl çıkışını gerçekleştirmesine rağmen bir anda son derece popüler bir hale gelen Clubhouse uygulamasının bu kadar tutulmasının birincin edeni davetiye sistemine sahip olması.

Mobil uygulama Clubhouse davetiye sistemiyle çalışmakta olup uygulamayı kullanabilmeye başlamak için uygulamaya sahip olan başka bir kişiden size davet gelmesi gerekiyor. Uygulamanın bu özelliği herkes tarafından merak edilmesine neden oldu.

Gelen son bilgilere göre Clubhouse uygulaması App Store platformu üzerinde son derece popüler bir hale geldi. Bir araştırma şirketi olan App Annie tarafından paylaşılan veriye göre Clubhouse uygulaması 16 Şubat 2021 tarihine kadar dünya çapında 8.1 milyondan fazla kez indirildi.

Clubhouse sosyal ağ uygulaması son günlerde bazı ülkelerde yasaklandı. Sebebi ise uygulamanın davetiye sistemine sahip olan bir sosyal medya platformu olması. Bu nedenle devlet hükümetlerinin denetimi son derece güç hatta imkansız bir hale geliyor.

Yine araştırmalara göre uygulama şu an en çok İngiltere, Almanya, Brezilya, Türkiye ve Japonya’da ilgi görüyor. Tamamen sesli sohbet üzerine dayanan bir sosyal ağ platformu olan Clubhouse içerisinde kullanıcıların tümü gerçek zamanlı bir şekilde birbiriyle etkileşime geçebiliyor.

Cevap bırakın