COD : Black Ops Cold War’ı PlayStation 4’te Bölünmüş Ekranda Oynama Yöntemi

Bu içeriğimizde COD : Black Ops Cold War’ı PlayStation üzerinde bölünmüş ekran olarak nasıl oynayabileceğiniz konusuna değiniyoruz. İşte detaylar…

Call of Duty: Black Ops Cold War ülkemizin Trabzon ilinde geçen bölümü ile de adından son derece söz ettiren popüler oyunlardan biridir. Bu oyunu tek PlayStation’ınınız varsa bölünmüş ekran olarak da oynayabilme imkanınız bulunuyor.

İlk olarak PlayStation 4 cihazınızın PSN hebanı birincil konsol olarak ayarlayınız. Ana ekrandaki Ayarlar bölümünden Hesap Yönetimi’ni seçip Birincil PS4’ünüz Olarak Etkinleştir’i seçerek bunu gerçekleştirebilirsiniz. Akabinde ufak bir bilgilendirici ekran gelecek ve Etkinleştir’i tıkladığınız zaman PlayStation 4 cihazınız PSN hesabının birincil konsolu olarak ayarlanmış olacaktır.

Oyunu başlatıp çok oyunculu lobiye gidin ve Oyun Bul’a tıklayın. Ortada yer alan PS simgesine tıklayarak ikinci kontrol cihazını açıp Bu Kumandayı Kim Kullanıyor sorusunda bölünmüş ekran olarak kullanmak istediğiniz PSN hesabını seçin. Oynayacağınız kişi PSN hesaplarına bu adımda girebilir. Eğer misafirin bir hesabı yoksa bir hesap oluşturmalı veya yedek hesap kullanılması gerekmektedir. Ekranın sağ üst bölümünde yeni bir anahtar etkinleştirme ipucu çıkacak olup ikinci oyuncu X’e basarak lobiye katılabilir.

Cevap bırakın