Company of Heroes iPad İncelemesi

Company of Heroes aslına bakarsanız yeni bir oyun değil ancak iPad sürümü yeni. Biz de bu sebeple iOS iPad için yenilenen ve o şekilde çıkış yapan Company of Heroes’i şöyle bir masaya yatırdık.

Feral Interactive tarafından geliştirilen ve yine Feral Interactive şirketince yayınlanan oyun, gerçek zamanlı strateji türü içerisinde tekli oyunculu bir tecrübe sunuyor. 2.Dünya Savaşı temalı bir yapım olup sahip olduğu unsurlarla diğer pek çok 2.Dünya Savaşı temalı oyundan ayrılmayı başarmaktadır.

Oyunun iPad ile uyumlu sürümünde klasik menülerin yanı sıra özel bir sisteme de gidilmiş durumda. Kullanılan teker sistemi, oyuncuya pek çok açıdan kolaylık sağlamakta. Engineer sınıfını seçtiğiniz zaman boş bir alana gelip parmağınızla basılı tuttuğunuzda açılan tekerlek menüsü, sınıfın neler yapabildiğini gösteriyor. Örneğin piyade sınıfıyla ilerlerken de düşman menzillerine parmağınızla basılı tuttuğunuz zaman hangi emirleri verebileceğinizi seçebiliyorsunuz. Bunun gibi pek çok varyasyon pratik bir şekilde sunulmuş ve çok da güzel olmuş.

Harita yapısı olarak bir hayli güçlü olan Company of Heroes, sağladığı mekaniklerle farklı bir oyun olduğunu gösterirken, iPad sürümünde de tıpkı PC sürümündeki gibi konumlandırma sistemini kullanabiliyorsunuz. Oyunun başlangıç aşamasında size iPad kontrolleriyle ilgili de özel bir anlatım yapılıyor. 3 kademeye ayrılan anlatım ile birlikte oyunu kısa sürede öğrenebiliyorsunuz.

Elbette biz oyunun iPad sürümünü ele aldığımız için oyunun esasına ilişkin derinlemesine bir inceleme yapmayacağız ancak genel itibariyle iPad sürümünün oynanış açısından beklentimizden iyi olduğunu, özellikle ince düşünülmüş ayarlamalarla birlikte iPad üzerinden kolay oynanabildiğini, teknik detayların iPad platformunda da mükemmel kalabildiğini belirtelim.

Company of Heroes, iPad için 94,99 TL fiyat etiketiyle satışa çıkarılmış olup çok sayıda iPad modeli için destek sunmasıyla iPad kategorisinde popüler oyunlardan biri olacak gibi gözüküyor.

Cevap bırakın