Daha İyi Oynamanızı Sağlayacak 5 Hay Day Stratejisi

Bu içeriğimizde Hay Day oynarken dikkat etmeniz gereken 5 püf noktaya değineceğiz. İşte Hay Day hakkında bilmeniz gerekenler… 

Supercell tarafından yayınlanan ücretsiz bir oyun olan Hay Day oynarken işinize yarayabilecek olan pek çok taktik bulunuyor. Bunlardan beşine sizler için değinmek istedik: 

Elmas Kazanmak 

Hay Day oyununda elmas biriktirmek ve elde edilen elmasları boş yere harcamamak önem arz etmektedir. Elmasları oyun içerisinde kazanabilmek için seviye atlamanız gerekmekte olup, her seviye atladığınız zaman 1 veya 2 elmas elde edersiniz. Daha fazla elmas için Facebook Hay Day hesabını takip etmeniz yararlı olacaktır. Böylece ekstra elmas elde etme fırsatlarını takip edebilir ve yararlanabilirsiniz. Aynı zamanda gizemli kutular ile veya görevleri başarıyla tamamladığınızda da elmas kazanabiliyorsunuz. 

Hızlı Para Kazanmak 

Hızlı para kazanabileceğiniz birkaç yol bulunmakta olup, bunlar arasında en pratik ve en etkili olanı buğday ekmektir. Hemen hemen her köşeye buğday ekin. Buğday ekinlerini yetiştirip büyüttüğünüzde onları hasat edebilir ve ihtiyacınız olmayan ürünleri satabilirsiniz. Böylece kolay ve hızlıca para kazanırsınız. 

Gece – Gündüz Döngüsü 

Hay Day gerçek zamanlı bir oyundur. Dolayısıyla oynamadığınız zamanlarda da dönmeye devam eder. Dolayısıyla işteyken, uyurken veya okuldayken uygulamayla ilgilenemeyeceğiniz için ekinleri uyumadan önce veya oynamayacağınız süreçten hemen önce ekmek daha mantıklı olacaktır. Böylece ekinlerin verimi saatler alır ve iyi bir verim yakalarsınız. 

Hazineler 

Hazine sandıklarından hazine toplamanız isabetli olacaktır. Hazine bulmak için bir başka oyuncunun çiftliğinde alet kutusu aramanız gerekmektedir. Kutu açıksa içerisindeki hazine her neyse alın ve kapalı ise x düğmesi dışındaki her şeye basın. Sonrasında kendi alet kutunuza baktığınız zaman mevcut tüm aletlerin olduğunu görürsünüz.  

Satış 

Oyun içerisinde mallarınızı satabilirsiniz ancak size gelen her teklifi kabul etmek zorunda değilsiniz. Bazen daha iyi bir teklif alana kadar beklemeniz isabetli olacaktır. Ancak bu noktada oyun içerisinde paraya çok ihtiyaç duymamak önemlidir. Yani oyunu düzgün bir sistem ile ilerletmeniz ürünlerinizi ederinden aşağıya satmamanız için önem arz etmektedir. Ürünleri satmak için en iyi taktik yol kenarındaki dükkanlardan teklifler almaktır.  

Cevap bırakın