Değeri Bilinmeyen, Mutlaka Oynanması Gereken Video Oyunları

Bu içeriğimizde yeterince değeri bilinmeyen , henüz oynamadıysanız muhakkak oynamanız gereken video oyunlarına değinmekteyiz. İşte konuya ilişkin detaylar…

Günümüzde çok fazla video oyunu bulunmakta olup, bu durum bazı iyi oyunların gözden kaçmasına, yeterli ilgiyi göremeden eskimesine neden olabiliyor. Bu içeriğimizde de değeri bilinmeyen yani yeterince ilgi görmeyen ancak kaliteli olan video oyunlarına değinmek istedik.

Mad max

2015 yılında piyasaya sürülen Mad Max video oyununa meşhur Mad Max filmlerinden aşina olabilirsiniz. Mad Max aslında kötü bir oyun olmamasına rağmen film oyunlarının kötü olması algısından da kaynaklandığı düşünülen nedenlerden ötürü pek tutmadı. Çıkışının üzerinden geçen kısa bir süre sonra unutulmaya yüz tutan oyunlar arasında yerini aldı.

Echo

Bu oyuna listemizde yer vermemizin sebebi konu itibariyle gayet ilginç olan ancak çıktığı dönem nedeniyle pek fark edilemeyen bir oyun olmasıdır. Oyunun yapımcı ekibi gayet tecrübeli bir ekip olup Hitman serisinin yapımcılarının bir araya gelerek oluşturmuş olduğu bir oyundur.  Oyun yaptığınız her şeyi öğrenen ve adapte olan bir yapay zeka atmosferinde geçmekte olup karşınıza çıkan düşmanlar siz ne yaparsanız aynısını yapıyorlar. Bu bağlamda garip ve görülmemiş bir oyun deneyimi sunmakta olup oynanması gereken yapımlar arasında yer alıyor.

The Saboteur

Piyasaya sürülme yılı 2009 olan oyun bu bağlamda çıkışının  üzerinden epey uzun zaman geçen ancak unutulmaması gereken oyunlardan biridir. Pandemic Studios tarafından geliştirilen video oyunu hem PC hem konsollar için çıkışını gerçekleştirmişti.

1940 yılının Paris’ine gittiğiniz oyun, o atmosferi çok iyi bir şekilde aktarmayı başarmasıyla öne çıkıyordu. Açık dünya unsurlarına sahip olup İkinci Dünya Savaşı teması sunan video oyunu, bu bağlamda tercih edilebilecek ancak hak ettiği ilgiyi görmeyen oyunlar kervanında yer alıyor.

Until Dawn

Supermassive Games tarafından geliştirilen video oyunu 2015 yılında sadece PlayStation 5 için çıkışını gerçekleştirmişti. Hak ettiği ilgiyi göremeyen oyunda vermiş olduğunuz kararları değiştirebilmek için belirli bölüme geri dönemiyorsunuz. Bu nedenle oyuncular yaptıkları seçimleri değiştirmek için oyunu baştan oynamak durumunda.  Belki de bu özellik oyunun beklenen ilgiyi görmemesine neden olmuş olabilir. Yine de PlayStation 4 üzerinde oynanması gereken gerçekten de özel oyunlar arasında yer almaktadır.

Mirror’s Edge

Piyasaya sürülme yılı 2008 olan oyun bu bağlamda çıkışının üzerinden çok fazla zaman geçen oyunlar kervanına katılmaktadır. Kendisinden ilham alarak çıkan oyunların gölgesinde kalmasıyla haksızlığa uğrayan yapımlardan biri olduğunu düşünüyoruz . Özellikle FPS parkur oynanış sistemiyle taktir toplayan bir video oyunu olup bu bağlamda hala oynamadıysanız bakabileceğiniz, yeterli ilgiyi görmeyen oyunlar arasında yer alıyor.

I Am Alive

Pek çok kişi tarafından eleştirilip  yerin dibine sokulsada bu oyun sunmak istediği atmosferi ve hikayeyi çok iyi bir şekilde sunarak, sizi atmosferin bir parçası haline getirmektedir. Piyasaya sürülme yılı 2012 olan oyun, bu bağlamda çıkışının üzerinden 10 yıl geçen ancak hala oynanması gereken, yeterli ilgiyi görmeyen yapımlar arasında yer almaktadır.

Cevap bırakın