Destiny 2 Oyunu için Açık Beta Tarihleri

İlk oyunda beklenen seviyenin de üzerinde başarı elde eden Destiny oyunu, Activision ve Bungie iş birliğiyle belirli bir oyuncu kitlesinin üzerine çıkmayı başardı. Artık ciddi bir şekilde oyuncu kitlesi bulunduran Destiny serisi artık yeni haberlerle gündemde. Seri diyoruz çünkü uzun bir aradan sonra artık Destiny 2 oyunu da hazırlanmaya başladı.

Uzun bir bekleyişin ardından yayınlanacağının açıklanmasının hemen ardından nasıl bir oyun olacağı sürekli olarak konuşulan Destiny 2 serisinin hakkında sonunda beklenen haberlerde ortaya çıktı. Ortaya çıkan detaylarla beraber oyunun merakla beklenen ilk kullanıcı deneyimi için açık beta sürümünün ne zaman yayınlanacağı merakla bekleniyordu. Bu konuda da merakla beklenen Destiny 2 açık beta sürümünün kullanıcılara sunulacağı tarihlerde sonunda açıklandı.

Destiny 2 Açık Beta Ne Zaman Geliyor?

Oyunun çıkış tarihi olarak 6 Eylül tarihi bekleniyor. Yapılan ilk tanıtımlarda da yapımın 6 Eylül tarihinde tüm platformlar için satışa çıkacağı açıklanmış fakat daha öncesinde de açık beta sürümünün geleceği belirtilmişti. Şimdi ise yeni açık beta sürümleri için farklı platformlarda farklı yayın tarihleri ortaya çıktı. İlk olarak PS4 serileri için açık beta sürümünün yayınlanacağı açıklandı. Bunun için verilen tarih ise 18 Temmuz olarak gösterildi. 18 Temmuz sonrasında PS4 kullanıcıları ön sipariş vermeleri koşuluyla, oyunun açık betasını oynayabilecek.

Bilgisayar kullanıcıları içinse durum biraz farklı işleyecek. Ne yazık ki öncelikle konsollarda öne çıkan yapımın bilgisayar versiyonunun açık beta sürümü için Ağustos ortalarını beklemek gerektiği belirtildi. Yine tabi ki ön sipariş şartı bulunacak. Bunun dışında Xbox One kullanıcıları içinse oyunun açık beta sürümünün 21 Temmuz tarihinde yayınlanacağı belirtildi.

Yaz ayları bitmeden açık beta sürümü tüm platformlar üzerinden oynanabilecek olan oyunun, çoklu oyuncu desteği, ilk hikaye bölümü ve benzeri bazı ufak oyun modlarının da oynanabileceği ortaya çıktı. Destiny 2 serisinin açık beta sürümlerinin oyun hakkında en detaylı bilgileri de ortaya çıkarması bekleniyor. Bakalım gelişmeler nasıl olacak?

Cevap bırakın