Dil Çevirisi Amacıyla Kullanabileceğiniz Mobil Çeviri Uygulamaları

Yeni içeriğimizde dil çevirisi maksadıyla kullanılabilecek popüler mobil çeviri uygulamalarından bahsediyoruz. İşte detaylar…


Dil bilmek günümüzde kuşkusuz ki son derece önemli ancak artık teknolojik uygulamalar sayesinde herhangi bir dil bilgisi olmadan da diğer insanlarla kolay bir şekilde anlaşabilmek mümkün oluyor. Bunu sağlayan en önemli etkinliklerden biri çeviri uygulamaları.


Çeviri uygulamalarına metin yazarak kolayca kendi dilinizdeki karşılığını görebiliyorsunuz ve böylece iletişiminizi güçlendirebiliyorsunuz. Peki hangi çeviri uygulamaları daha iyi? Yeni içeriğimizde bu çeviri uygulamalarından bazılarını sizlerle paylaşıyoruz.

Bahsedeceğimiz çeviri uygulamalarının iOS ve Android işletim sistemine sahip mobil cihazlar için geçerli olduğunu belirterek başlayalım:


Google Translate


Google’ın meşhur çeviri aracı Translate’in mobil uygulama sürümü de bulunmakta. Günümüzde yaygın olarak kullanılan bu araç, Google’ın desteği sayesinde giderek gelişiyor ve çok daha doğru sonuçlar veriyor. Google Translate, 100’ün üzerinde dil için resmi destek sağlıyor. Google Translate aynı zamanda çevrimdışı olarak da çalışabilmektedir. Bu da uygulamayı daha özel kılan güzel özelliklerden biridir. İnternetin olmadığı ortamlarda da kullanarak uygulamadan tam anlamıyla yararlanabilirsiniz.


Reverso Translation Dictionary


Bu uygulama toplam 11 dil desteklemekte. Desteklenen diller bakımından Google Translate ile karşılaştırıldığında açıkçası epey az kalıyor. Ancak ayrıntılı bir çeviri hizmeti sunmasıyla, kelimeleri ezberlemeye yardımcı olmasıyla, hem yabancı dil öğrenebileceğiniz hem de kolayca çeviri yapabileceğiniz kullanışlı bir uygulamadır. Mobil sürümü ile akıllı telefonunuza yükleyebilir ve her yerden kullanabilirsiniz.


Microsoft Translator


Günümüzün ünlü yazılım devlerinden Microsoft’un Translator isimli uygulaması, mobil cihazlar için güçlü bir çeviri deneyimi sunuyor. Fotoğraf üzerinden çeviri, ses çevirisi gibi yetenekere sahip olan Translator, aynı zamanda çevrimdışı kelime çevirisi de yapabiliyor. Böylece internete gereksinim duymadan da kolayca kullanabiliyorsunuz.

Cevap bırakın