Discord Uygulamasını Daha Etkin Kullanmanızı Sağlayacak İpuçları

Günümüzün popüler uygulamalarından Discord’u daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlayacak ipuçlarına yer veriyoruz. İşte ayrıntılar…


İletişim kurmak isteyen oyuncuların uğrak noktası olan Discord, sunduğu bazı ipuçlarıyla kullanıcıların daha da fazla fonksiyondan yararlanabilmesini sağlıyor. Yeni yazımızda bunlardan bazılarını derledik.

Sunucuları Klasörleme Fonksiyonu


Sunucu klasörleri özelliğini kullanıp sunucu listesini daha tertipli bir hale getirmeniz mümkün. Bunun için yapmanız gereken şey bir sunucu klasörü oluşturup başka bir sunucu simgesinin üzerine sürüklemek. Böylece sunucular klasör halini alacaktır. Bir klasöre sağ tıklayıp adını, rengini de değiştirebiliyorsunuz.

Hesap Bağlama Fonksiyonu


Discord’un sağladığı entegrasyonlardan yararlanabilirsiniz. Bunun için Ayarlar alanını açıp Bağlantılar kısmına geçiş yapın. Discord’un etkileşimli bir şekilde çalıştığı uygulamaların listesi karşınıza çıkacaktır. Bunlardan bazıları; Facebook, Twitter, Twitch, YouTube, Spotify, Xbox Live’dır. Bunlardan birine Discord hesabınızı bağlayabilirsiniz.

Tuş Fonksiyonları


Discord’un olmazsa olmazlarından biri de tuş atamalarıdır. Dicsord size klavye tuşlarını ayarlama, atama imkanı verir. Ayarlar > Tuş Atamaları kısmına gidip atamaları yapabilirsiniz. Örneğin bas konuş, susturmayı aç kapat gibi fonksiyonların tuşlarını atayabilirsiniz.


Discord üzerindeki bazı klavye tuş fonksiyonları ;
Sağırlaştırmayı değiştir: Ctrl + Shift + D
Bir aramayı cevaplama: Ctrl + Enter
Sunucu değiştir: Ctrl + Alt + Yukarı / Aşağı
Kanal değiştirme: Alt + Yukarı / Aşağı
Kanalı okundu olarak işaretle: Escape
Sunucuyu okundu olarak işaretle: Shift + Escape
En eski okunmamış mesaja git: Shift + Page Up
Emoji penceresini aç / kapat: Ctrl + E

Bot Ekleme Fonksiyonu


Discord üzerinde oda botları bulunmaktadır. Oda yöneticisi isterse bu botları dahil edebilir. Botlar sunuculardaki belli bir görevi yerine getirme işine yaramaktadır.

Cevap bırakın