Dosya Paylaşımları İçin Kullanabileceğiniz 5 Popüler İnternet Sitesi

Bu yazımızda dosya göndermek ve görüntülemek için kullanabileceğiniz büyük çaplı internet sitelerine değineceğiz. İşte konuya ilişkin detaylar…

İnternet dünyası, çok fazla internet sitesi ve uygulamaya sahip olup, internet üzerinde dosya yüklemeleri yapmak ve paylaşımlarda bulunmak bu sayede gayet kolay bir hale geliyor. Günümüzde dosya paylaşımlarını kolayca gerçekleştirmenize yarayacak olan, sadece bu alanda hizmet göstermekte olan bazı büyük çaplı internet siteleri bulunuyor. Yazımızda bunlar arasından beşini sizler için derledik.

File Dropper

Büyük dosya boyutuna sahip dosyaları kolaylıkla göndermenize yarayan File Dropper platformu, hem sade hem de basit bir arayüze sahip olması ile öne çıkmaktadır. Ücretsiz bir şekilde kullanabileceğiniz internet sitesi, 5 GB dosya gönderilmesine de müsaade etmesiyle taktir toplamaktadır.

WeTransfer

Büyük dosyaları göndermek için kullanabileceğiniz internet sitesi WeTransfer, yalnızca web tarayıcısı ile sınırlı kalmamakta olup aynı zamanda Android ve iOS için özel sürümleri de bulunmaktadır. Ücretsiz sürümde dosya başı 2 GB göndermenize izin verilmekte olup pro versiyonda ise 20 GB’a kadar dosya sınırınız oluyor. Aracın sunduğu önemli özelliklerden birisi de gönderilen dosyaların basit bir şekilde silinebilmesi olarak öne çıkıyor. Pro sürümde kullanıcılara 1 TB alan da sunulduğunu belirtelim.

MEGA

İsmi gibi mega bir dosya paylaşım sitesi olup, aslında bir bulut depolama hizmeti olarak faal hale gelmiştir ve günümüzde hem ücretli hem de ücretsiz olarak iki sürümü bulunmaktadır. Yine de ücretsiz olarak 50 GB depolama alanı sunması ile bu hususta kullanıcıların bir hayli işine yarayabilecek bir platform olarak öne çıkmaktadır. Platformun iki faktörlü kimlik doğrulama sistemi bulunmakta olup böylece hesabınızı koruma altına almanız da kolay olmaktadır. Ancak şifrenizi unuttuğunuz zaman kurtarmak biraz daha zor oluyor.

Mediafire

Hem ücretli hem de ücretsiz versiyonu bulunan Mediafire platformunun ücretsiz versiyonunda dosya başı 10 GB’a kadar gönderimler gerçekleştirebilmektesiniz. Daha fazla gönderim yapmak için ise Business veya Pro sürümlerinden birini satın almanız gerekmektedir. Aynı zamanda yüklemiş olduğunuz dosyaları sonrasında kontrol edebilmek için uygulama hesabı açmanız gerektiğini belirtelim.

Lifebox

Tam adı Lifebox Transfer olan platform, Turkcell tarafından geliştirilen bir servis olup ücretsiz olarak kullanabilme imkanınız var ancak ücretsiz sürümde en fazla 5 GB dosya gönderimi yapabilmektesiniz. Platform aracılığı ile bir dosya göndermek için önce dosyayı Lifebox Transfer platformuna upload etmeli, ardından da göndermek istediğiniz kişinin mail adresini yazmalısınız.

Cevap bırakın