DroidCam Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Telefonu bir webcam haline dönüştürmenize imkan tanımakta olan DroidCam ile ilgili olarak bilmeniz gerekenlere değiniyoruz. İşte konuya ilişkin detaylar…

Bilgisayarın dahili kamerası genelde düşük görüntü kalitesine sahip olduğundan daha iyi görüntü elde edebilmek için akıllı telefon kamerasına ihtiyaç duyulabiliyor. DroidCam programı bu işe yarıyor. Akıllı telefonunuzu bir webcam olarak kullanabilme imkanı sunuyor.

DroidCam yazılımını kullanabilmek için hem akıllı telefonunuza hem de bilgisayarınıza programını indirmeniz gerekiyor. Bunun için iki ayrı sürüm bulunmakta olup akıllı telefonunuz için mobil uygulama sürümünü, bilgisayarınız için de normal sürümü edininiz.

Play Store ve App Store üzerinden iOS veya Android işletim sistemine sahip cihazınız için indirebileceğiniz DroidCam uygulamasını edindikten sonra bilgisayarınız için de resmi internet sitesi aracılığıyla DroidCam’ı indirip kurarak hazır hale getiriniz. Mobil uygulamanın Wi-Fi IP ve Port numaralarını giriniz ve bilgisayar ile akıllı telefonunuzu aynı Wi-Fi ağına bağlayınız. Wi-Fi bağlantısı telefon ile bilgisayarınız arasında köprü görevi gördüğünden oldukça önemlidir. Telefon kameranızı böylece webcam olarak kullanabiliyorsunuz. Aynı zamanda cihazınızın hem arka hem ön kamerasını webcam olarak kullanabildiğinizi de belirtelim.

Telefonunuzu webcam olarak kullanmaya başlamanızın ardından DroidCam programı üstünden telefonun şarj seviyesini görebilmeniz mümkündür. Aynı zamanda ufak görüntü düzenlemelerinde de bulunabiliyorsunuz. Profesyonel görüntüler elde edebilmek için görüntü yan durmakta olup, uygulama kameranızı yan bir şekilde kullanmanız için tasarlanmıştır.

DroidCam fonksiyonlarının düzgün bir şekilde çalışabilmesi için kamera, mikrofona ve yerel ağa bağlanmasına da izin vermeniz gerekmektedir. Bu izinler verilmediğinde uygulama düzgün bir şekilde kullanılamamaktadır. Bu izinleri uygulamayı kullanmayacağınız zamanlarda tekrar devre dışı bırakabilirsiniz.

Cevap bırakın