e-Nabız Barkod Numarasıyla İşlem Yapma Metotları

Bu içeriğimizde e-nabız sistemini kullanarak barkod numarasıyla nasıl işlem yapabileceğinizle ilgili olarak bilgilere yer vermekteyiz. İşte konuya ilişkin detaylar…

Bir sağlık merkezine gittiğiniz zaman test veya tahlil yaptırdığınızda size oradaki çalışanlar tarafından barkod numarası yazılı olan ufak bir kağıt verilmekte olup, söz konusu kağıt pek çok kişi tarafından hastaneden çıkınca çöpe atılıyor olsada aslında önem arz etmektedir.

Kağıdın üzerinde yazan barkod numarası ile e-nabız sistemi üzerinden işlemler yapabiliyor, tahlil ve test sonuçlarını öğrenebiliyorsunuz. Söz konusu sonuçlara covid 19 testi de dahildir.

Barkod numarası ile Covid 19 test sonucunu öğrenme :

İlk olarak e-nabız covid 19 test sonucu sayfasını açınız. Sonrasında barkod numarasını giriniz. TC kimlik numaranızın son dört hanesini yazınız. Cep telefonu numaranızı yazarak mail adresini giriniz ve doğrula butonuna tıklayınız.

e-nabız üzerinden tahlil sonuçlarını tespit etme yöntemi :

e-Nabız internet sitesini açınızı ve sisteme giriş yapınız. Ardından solda yer alan menü içerisinden Tahlillerim sekmesini bularak tıklayınız. Sonrasında tarih seçimi yapınız. Tahlil Sonuçları bölümünden tüm tahlil sonuçlarını görüntülemeniz mümkündür.

İlk kez 2015 yılında vatandaşlara sunulan e-nabız sistemi, dijital alandan takip edilebilen sağlık verileri sunmaktadır. E-Nabız sisteminin mobil uygulama sürümü de bulunmaktadır. Android işletim sistemine sahip mobil cihazınıza Play Store, iOS işletim sistemi bulunan mobil cihazınıza da App Store üzerinden indirebilirsiniz.

e-nabız sistemi aracılığıyla kan grubu, boy, kilo, v.b. bilgileri ve size hekimler tarafından konulan tüm teşhisleri öğrenebilme imkanınız da vardır.  Ziyaretlerim bölümünden ise bugüne kadar gitmiş olduğunuz tüm devlet hastanelerini, özel hastaneleri ve hatta sağlık ocaklarını görebilir, hangi hekimin sizinle ilgilendiğini tespit edebilirsiniz. Reçetelerim bölümünden de hekimler tarafından adınıza yazılmış olan tüm ilaçları ve aynı zamanda reçete numaralarını ve diğer reçete detaylarını görebilirsiniz.  

Radyolojik Görüntülerim sayfasında da hastanelerde bu zamana kadar yapılmış olan tüm radyolojik tahlilleriniz çıkacaktır. Söz konusu sonuçları dilerseniz mail aracılığıyla paylaşabilme imkanınız veya profilinizde gizleme imkanınız da vardır.

Sistemdeki Alerjilerim bölümünden, hekimler tarafından sizin adınıza bir alerji tanısı kondu ise görebilirsiniz. Alerji detaylarınızla ilgili olarak bilgi sahibi olabilirsiniz.  Bunun yanında Acil Durum Notlarım sayfasında da acil müdahale gereken durumlarda müdahale eden sağlık çalışanının bilmesi gereken önemli detaylar yer almaktadır.

Cevap bırakın