Efsane Cuma İndirimleri AVM’leri ve İnternet Sitelerini Doldurdu

Uygulanan Efsane Cuma furyası hem internet sitelerinde hem de AVM’de çok büyük bir trafiğe neden oldu. AVM’lerde kuyrukların olması koronavirüs sirenlerinin de çalmasına sebep oldu.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Efsane Cuma indirimleri kapsamında pek çok ürün normalde olduğundan daha ucuza satılıyor ve bu durum gerek AVM’lerin gerek internet sitelerinin dolmasına yol açtı. Hepsiburada, Gittigidiyor, Trendyol, Amazon gibi pek çok popüler site Cuma indirimlerini Gülümseten Cuma, Efsane Cuma gibi farklı adlandırmalarla yayınladı.

Paylaşılan bazı indirim haberlerinin ise aslında gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı çünkü pek çok ürün normalde satıldığı fiyatla hemen hemen aynı rakamlardan satılıyor. Bazı satıcılarsa gerek yıl sonunun gelmesi sebebiyle depolarını boşaltmak gerek ellerindeki malları nakde çevirmek için gerçekten de indirim uyguluyor. Özellikle korona virüsü nedeniyle yaşanan düşüşü Kasım indirimleriyle beraber ekonomik hareketlenmeler takip etti. Pek çok kişi alışverişlerini bilerek şu günlerde yapıyor.

İnternet üzerinden alışveriş virüs açısından risk barındırmıyor olsada AVM’lere gidip fiziksel mağazalardan ürün satın alanların bugün virüs kapmış olma ihtimalleri epey yüksek çünkü sosyal medya üzerinden yayınlanan görüntülere göre bugün gerek İstanbul , gerek İzmir ve gerek Ankara’da AVM salonları hınca hınç doldu ve kuyruklar oluştu.

Cevap bırakın