Elephone Çin’de Akıllı Telefonları Artık Kendisi Üretecek

Ünlü akıllı telefon şirketlerinden Elephone, bundan sonraki dönemde Çin pazarında daha etkin bir rol oynamanın dışında uluslararası alanda da boy göstermeye başlayacak. 

Günümüzde akıllı telefon kategorisinde çok fazla geliştirici var fakat her akıllı telefon markasının kendisine özgü fabrikaları yok. Elephone isimli şirket bugün yaptığı bir duyuruda Çin’de ilk akıllı telefon fabrikasını açtığını açıkladı. İşlerini büyüten ve önümüzdeki dönemde büyük hedefleri olan Elephone, eğer doğru stratejiler sergilerse yeni bir Xiaomi olabilir.

Elephone cephesinden gelen açıklamada, söz konusu açılış sayesinde artık çok daha kaliteli ve fiyat performans ürünleri ortaya koyabilecekleri ifade edildi. Bu hem tüketicinin hem de Elephone’un yararına olacak. Aynı zamanda bu açılış bir hayalin sadece başlangıcı olduğu ifade edilerek rakiplere de adeta gözdağı verildi. Elephone hedeflerinin çok yüksek olduğunu açıkça ifade etti.

Elephone hali hazırda Hindistan ve Çin pazarında aktif bir şekilde faaliyetlerini sürdürürken markanın Türkiye pazarına da gelmesi pek çok teknoloji tutkunu tarafından istenen bir hadise. Üreticinin hedefi Avrupa pazarına da girmek ve bunun için Türkiye’ye uğrayabilir. Açıkçası bu Türkiye pazarına hareketlilik yaşatan güzel bir hadise olur diye düşünüyoruz.