En Fazla Sevilen Türk Komedi Dizileri

Bu yazımızda en fazla sevilen Türk komedi dizilerinin hangileri olduğuna değinecek, söz konusu dizilere ilişkin olarak maddeler halinde bilgiler vereceğiz.

Türk televizyon tarihinde komedi alanında çok başarılı diziler bulunmakta olup, bunlara değinecek olursak öne çıkan diziierin aşağıdakiler olduğunu söyleyebiliriz;

Avrupa Yakası

Başta Burhan Altıntop olmak üzere muhteşem karakterlere sahip olan komedi dizilerinden Avrupa Yakası, her ne kadar uzun yıllar önce final yapmış bir dizi olsada günümüzde hala YouTube üzerinden çok yaygın bir şekilde izlenmektedir. Hatta bu durumu gören dizinin kanalı sürekli olarak Avrupa Yakası dizisinden kesitler alarak yayınlamaktadır.

Leyla ile Mecnun

İlk çıktığında her ne kadar insanların tam olarak anlamlandıramadığı bir dizi olsada zaman içerisinde epey sevilmiştir. Absürt komedi alanında çok popüler olan dizi, Türk dizi tarihinde efsanevi komedi dizilerinden biri olmuştur. TRT 1 ‘de yayınlanan dizi final yapamadan kaldırılmış olsada 100 bölümden fazla yayınlanmıştır. Günümüzde yeni bölümleri Exxen platformu üzerinde yayınlanmaya devam etmektedir.

Kardeş Payı

Bu dizide iki karakter babalarının hayali olan yarım kalan bir hikayeyi tamamlamak için çabalıyor. Bor ile çalışan araba yapmak isteyen Metin ve Ali, bunun için yatırım aramaktadır ve aynı zamanda tesisatçı olarak çalışmaktadırlar. Kardeşleri Feyyaz ise aşkının peşinden koşmakta olup, baş karakterlerin isimleri de babalarının fanatik Beşiktaşlı olmasından dolayı Metin, Ali , Feyyaz üçlüsünden geliyor.

Türk Malı

Farklı mizacı ile milyonları ekranlara kitleyen Türk Malı, yayınlandığı dönemde reyting konusunda son derece başarılı olmuştur. Her ne kadar uzun süren diyalog sahneleri ile zaman zaman eleştirilsede genel olarak beğenilen başarılı dizilerden olmuştur ancak zaman içerisinde Abiye Kuzu karakterini canlandıran Binnur Kaya’nın diziden ayrılmasıyla çöküşe geçmiş ve bir süre sonra yayından kaldırılmıştır.

Cennet Mahallesi

En iyi Türk komedi dizilerinden biri olan Cennet Mahallesi, Roman ailelerinin hayatlarına konu edinmekte olup, onların samimi ve içten yaşamlarına komedi mizacıyla ışık tutmaktadır. Kategorisinde en sevilen dizilerden biri olan Cennet Mahallesi’nin tekrarları günümüzde hala yayınlanmaktadır.

Cevap bırakın