En Yüksek Veriyi Hangi Sosyal Ağ Tüketiyor

HANGİ SOSYAL MEDYA UYGULAMASI DAHA ÇOK VERİ TÜKETİYOR?

İ Mobil veri kullanıcıları mobil veriyi tabletlerde ve telefonlarda yani mobil cihazlarda kullanmaktadırlar. Mobil verinin kullanım alanlarından biri ise en büyük paya sahip olan platformdur aynı zamanda mobil uygulamalar ve mobil oyunlardır.

Peki, hangi uygulama ne kadar internet kullanıyor? Bu sorunun cevabını tam manasıyla verebilmek imkânsızdır. Çünkü mobil uygulamalar ve mobil oyunlarda kullanıcıların kullanım süreleri ve kullanım amaçları ön plandadır. Örneğin tahminen en fazla mobil veri kullanan uygulama YouTUBE dir. Youtube kullanıcıları YouTUBE de video izleyebilir, video yükleyebilir ve de canlı video yayını yapabilirler. Bunlar en çok mobil veri harcayan durumlardır. Yani video izlemek ya da internete içerik yüklemek mobil veriyi en çok kullanan durumdur. Bunun yanı sıra facebook ve instagram da mobil veriyi çok kullanan uygulamalardandır çünkü fotoğraf ve video gibi içerikler bu mobil uygulamalarda da mevcuttur.

Bu mobil veri kullanımı ile birlikte kullanıcılar zaman zaman zor durumlar yaşayabilmektedirler. Android kullanıcıları mobil veri kullanımını düşürmek, kısıtlamak ve ya azalmak isteyebilirler. Android veri kullanımı azaltma için bazı yöntemler vardır. Bunlardan biri ise mobil telefonun ayarlar menüsünden mobil veriyi kapatmaktır. Yani daha doğrusu kullanılacak zaman mobil veriyi açmaktır. Çünkü mobil veri açıkken biz mobil uygulamaları kullanmıyor olsak bile arka planda bu mobil uygulamalar çalışabilir ve mobil veriyi tüketebilirler. Bir diğer android mobil veri sınırlama ise şu şekilde yapılabilir. Telefonunuzda özelliği bulunuyorsa uygulamalar için tek tek mobil veri kapatılabilir. Bu durum sizin için daha iyi olacaktır. Çünkü mobil veriniz açık olacak ama istemediğiniz mobil uygulamalarda mobil veri kapalı olacaktır. Bu gibi çözümlerin yanında popüler uygulamalar kendi mobil uygulamalarının daha az mobil veri kullanan versiyonlarını da çıkartmış bulunuyorlar. Bu uygulamaları da mobil uygulama platformlarından bulmak mobil uygulama kullanıcı için çok kolaydır. Bu uygulamaları kullanarak daha az mobil veri kullanımı ve mobil veride sınırlama yapmak mümkündür.

Cevap bırakın