Eski Patron, Paradox’un DLC Stratejisinden Memnun Olduğunu Söyledi

Video oyunu dünyasında önemli şirketlerden biri olan Paradox’un yürüttüğü mevcut DLC politikası pek çok oyuncuyu rahatsız ederken eski CEO herhangi bir rahatsızlık duymadığını hatta desteklediğini söyledi.

Video oyunu dünyasında günümüzde DLC akımı damgasını vuruyor. DLC içerikleri oyunlar için daha sonradan sunuluyor ve böylece geliştirici ve yayıncı için ek bir gelir kapısı söz konusu olmuş oluyor.

Paradox’un bu zamana kadar yürüttüğü DLC stratejisi pek çok kişiyi rahatsız ederken eski CEO konu ile ilgili yaptığı açıklamayla Paradox’un stratejisinin doğru olduğunu beyan etti ve ekledi.

Eski CEO Frederik Wester, Twitter üzerinden konuya değindi. İçerik sunmanın adil ve dengeli bir yolunu Paradox’un yürüttüğünü söyledi. Hali hazırda Paradox’un yönetim kurulu başkanlığını yürüten Wester, firması ile ilgili herhangi kötü bir söz kullanmadı.

Wester, oyuncuların sürekli yeni DLC çıkmasından ve onlar için para ödemek zorunda kalmalarından dolayı şikayetçi olduğunu ifade ediyor ve aynı zamanda her oyuncunun para ödemek zorunda olmadığının üzerine basıyor. Ona göre eklenen her DLC bir oyuncu onu satın almasa dahi etkili oluyor. Yani Wester oyuncuların pek çoğunun ek ücret ödemeden yeni DLC’lerden bir şekilde gelen güncellemeler sayesinde yararlanabildiğini ifade ediyor.

Yeni DLC içerikleri için sık sık indirimler yapıldığını da beyan eden Wester, mevcut DLC modelini uzun süre daha sürdürmeyi planladıklarını açıkça kaydetmiş oldu.

Bir cevap

  1. Göktuğ 11 Temmuz 2019

Cevap bırakın