Essential Phone Satış Tarihi Belli Oldu

Akıllı Telefonların en çok kullanılan işletim sistemi olan Android işletim sisteminin kurucusu olan Andy Rubin tarafından tasarlanan Essential Phone akıllı telefonlarının ne zaman satışa çıkacağı konusunda yeni bilgiler ortaya çıkmaya başladı. Aslında yeni seri akıllı telefonların 30 Mayıs tarihinde yapılan tanıtımından sonra 29 Haziran tarihinde satışa çıkması bekleniyordu. Telefonların çıkış tarihi geldiğindeyse marka bazı problemler yaşadıklarını açıkladı.

Bu sorunların giderilmesinin hemen ardından telefonların tekrar satışa sunulacağı fakat ilk aşama için erteleme geldiği açıklanmıştı. Haziran sonu çıkması gerekirken ön siparişleri bile geciken akıllı telefonların, ne zaman çıkış yapacağına ilişkin sonunda beklenen haberler geldi. Doğrudan Essential Phone telefonları geliştiren yetkililer tarafından yapılan açıklamada yeni seri akıllı telefonların ne zaman çıkacağı açıklandı.

Essential Phone 1 Ay Sonra Geliyor

Bu noktada yeni seri akıllı telefonların çıkış tarihi için yeni bir açıklama daha geldi. Marka tarafından yapılan açıklamayla beraber telefonların sorunlarının giderilme aşamasında olduğu ve hatasız bir model sunmak adına çalışmalar yapıldığı belirtiliyor. Bu çalışmalardan sonra yeni seri akıllı telefonların 30 gün içerisinde yayınlanacağı açıklandı.

Essential Phone

En geç 30 gün içerisinde gelecek olan modelin net olarak ne zaman çıkacağı konusunda ise bir açıklama bulunmuyor. 30 gün içerisinde yayınlanacak olan telefonların sorunlarının neler olduğu konusunda ise bir bilgi verilmedi. Sadece telefonların teknik sorunlarının üzerinde çalışmalar yapıldığı konusunda bir bilgi var. Sistemsel mi yoksa genel bir hata mı söz konusu bilinmiyor.

Essential Phone Özellikleri

30 gün içerisinde çıkış yapması beklenen telefonların özelliklerini hatırlayacak olursak; öncelikle Snapdragon 835 serisi işlemcileri hatırlamak gerekiyor. Yeni işlemcilere ek olarak yeni nesil RAM bellek teknolojileriyle gelecek olan telefon 4 GB RAM bellek sunacak. 649 dolar fiyatla satışa çıkacak olan yeni seri akıllı telefonların %85 ekran oranının da epey bir beğeni toplayacağını da söylemek gerek. Özel kamera eklentileri, Android güncellemeleri konusunda maksimum destek ve daha birçok ekstra özellikle beraber telefonlar çıkış yaptıktan sonra ne kadar sevilecek göreceğiz.

Cevap bırakın