Essential Phone Satış Tarihi Kesinlik Kazandı

Şimdiye kadar gördüğümüz en farklı akıllı telefon modellerinden biri olan Essential Phone akıllı telefonları için çıkış tarihi konusunda tanıtımdan beridir sıkıntılar yaşanıyor. Özellikle telefonların ön siparişlerinin açılması ve kullanıcıların ön siparişleri vermesinin ardından telefonların ne zaman çıkış yapacağı konusu tam anlamıyla merak noktası oldu. Aslında Essential Phone modellerinin çok daha önce çıkış yapması bekleniyordu.

Fakat telefonların açıklanmayan sorunları nedeniyle Temmuz ayı çıkışının ertelendiğini daha önce belirtmiştik. Tüm bunlardan sonra yeni modellerin ne zaman çıkış yapacağı tam anlamıyla soru işaretine dönüşmüştü. Yaklaşık 15 gün önce Andy Rubin tarafından yapıldığı belirtilen bazı açıklamalarda telefonların bu sene kesin çıkış yapacağı belirtilse de kesin bir tarih gösterilmediğini görmüştük.

Essential Phone Ne Zaman Çıkış Yapacak?

Tüm bu değerlendirmelere baktığımız zaman yeni telefonların ne zaman çıkış yapacağı konusunun bir türlü çözüme kavuşturulmadığını gördük. Merakla beklenen sorunun cevabı ise sonunda geldi. Cevabı da doğrudan yetkili isim olarak gösterilen Andy Rubin verdi. Android’in kurucu isimlerinden biri olarak bilinen Andy Rubin tarafından yapılan açıklamayla beraber telefonların çıkış tarihi onuşunda kesin bilgiler verildi.

Essential Phone

Ünlü isim tarafından yeni modellerin Ağustos sonunda kesin olarak çıkış yapacağını gösteren bir açıklama maili ortaya çıktı. Paylaşılan mailde telefonların Ağustos sonu en geç olmakla beraber satışta olacağı gösterilirken ön siparişlerin doğrudan teslim edilmeye başlanacağı da aktarıldı. Şu an için yeni modellerin Ağustos sonu gelmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Fakat yeni seri akıllı telefonların çıkışının çok dişli bir döneme denk geldiğini de söylemek gerekiyor. Her ne kadar ön sipariş açılmış olsa da yeni modellerin satışının Eylül ayına sarkması, Note 8, yeni iPhone modelleri gibi rakiplerin öne çıkmasını sağlayacak. Kısacası telefonların çok ciddi bir amiral gemisi rekabetine girdiğini göreceğiz. Gerçekten planları bu muydu? Yoksa markanın yaşadığı aksilikler mi Essential Phone modelinin bu döneme denk gelmesine neden oldu? Tamamen soru işareti. Kesin olan bir şey varsa Essential Phone modeli hem fiyatı hem de üstün özellikleriyle rekabette öne çıkmaya çalışacak.

Cevap bırakın