Excel Onay Kutusu Ekleme Rehberi

Bu içeriğimizde Excel programında onay kutusu eklenmesiyle ilgili olarak bilgilere yer veriyoruz. İşte Excel onay kutusu ekleme adımları…

Microsoft’un ofis uygulamaları olan Microsoft Office serisi kapsamında sunulan Microsoft Excel, yıllardır en çok kullanılan tablo programlarından biri olarak biliniyor. Excel tabloları üzerinde çalışma yapmanıza ve böylece işlerinizi pratik bir şekilde halletmenize yaramakta olan program üzerinde onay kutusu ekleyebiliyorsunuz. Bunun için hemen aşağıda bahsedeceğimiz adımları kullanabilirsiniz.

İlk olarak Excel programını çalıştırınız ve ardından üst kısımda yer almakta olan Geliştirici yazılı sekmenin üzerine tıklayınız. Eğer bu sekme gözükmemekteyse Dosya sekmesine basınız ve ardından Seçenekler bölümünü görüntüleyiniz. Seçenekler bölümüne girip Şeridi Özelleştir sekmesinin üzerine tıklayınız. Açılan sekme üzerinden Geliştirici seçeneğini seçebilir, bu sayede seçeneğin programın ana sayfasında görünmesine imkan tanıyabilirsiniz.

Geliştirici sekmesinde Ekle yazısının bulunduğu çanta simgesinin üzerine tıklayıp açılan pencerede onay kutusunu seçiniz. Ardından onay kutusunu hangi hücreye eklemek istiyorsanız o hücreye ekleyiniz. Onay kutusu bir yazı ile beraber gelirse yazıyı silebilirsiniz. Ctrl tuşuna basılı tutup onay kutusuna tıklayarak kutucuğu hareket ettirmeniz de mümkündür.

Bu sayede Microsoft Excel üzerinde onay kutusu ekleme işlemini başarıyla yapabilir, konuyla ilgili sormak istediklerinizi hemen alt kısımda yer alan yorum bölümünden sorabilirsiniz.

Cevap bırakın