Facebook Hesabınız Miras Kalabilir

Facebook Hesabı Miras Kalabilir Mi?

Facebook artık hayatımızın bir parçası haline geldi. Gün boyu yaptığımız birçok aktiviteyi bu uygulama üzerinden paylaşıyoruz. Her anımızı takipçilerimiz ile paylaşıyoruz. Adeta kişisel çoğu bilgimizi, duygu ve düşüncelerimizi paylaştığımız bu uygulama bir günlük halini aldı. Facebook hesabı kullanan bireyler gün boyu düzenli olarak birçok paylaşım yapıyor. İnsanları tanımanın bir yolu haline gelen bu hesaplardan birçok kişisel bilgiye ulaşmak mümkün bu sebeple bu kişisel bilgiler miras bırakılabilir mi düşüncesi de insanların aklına geliyor.

Faceebok Hesaplarınızı Miras Bırakabilirsiniz!

Facebook’a gelen yeni özellik ile hesabınızı miras bırakmanız mümkün olacak. Paylaştığınız bu özel bilgileri sizden sonra kullanacak kişileri seçmeniz mümkün. Facebook hesapları kısmında gerekli güncellemeleri yapan kullanıcı kitlesi, ölümlerinden sonra hesabını kime bırakacağınız ve kimin bu hesabı yöneteceğini seçebiliyor.

Aktif kullanıcı kitlesi milyarlara ulaşan bu uygulama dünyanın en geniş sosyal ağı haline gelmiş durumda. Facebook yepyeni bir özellik ile karşımıza çıkıyor. Hayatını kaybeden kullanıcılar hesaplarını teyit etme işlemini gerçekleştirdikten sonra bildirimlerini ve diğer seçenekleri kapatma işlemi gerçekleştirerek ölüm tarihi işaretleniyor ve ölüm yıl dönümü geldiğinde Facebook bu kişilerin hatırlanmasını sağlıyor. Ayrıca bu özellik bir adım daha öteye taşınarak hesabı kime miras bırakacaklarını da soruyor.

Miras kontrat seçeneği ile hesabın güvenlik ayarlarında ortaya çıkan menüden giriş yapılarak bu özelliği aktif hale getirebiliyorsunuz. Aktif hale getirdikten sonra siz hayatınızı kaybettikten sonra hesabınızı kimin kontrol edebileceğini seçebiliyorsunuz. Belirlediğiniz kişi, siz hayatınızı kaybettiğinizde ve Facebook bunu teyit ettiğinde gerekli değişiklikleri hesabınızda gerçekleştirebilir. Hesabınızdaki profil fotoğrafı ve kapak fotoğrafı değişimini gerçekleştirebilir, dilerse hesabınızı kapatma seçeneğini de kullanabilir.

Bu yeni güncelleme ile gelen özellik ile yaşamınızı kaybettiğiniz zaman hesabınızın kime kalacağını belirlediyseniz, miras bıraktığınız kişi hesabınızın aktif kalıp kalmaması konusunda karar verebilir. Hesabınızı miras bıraktığınız kişi eğer isterse hesabınızı yönetebilir, kullanmaya devam ederek sizi anabilir.

Şuan için bu özellik sadece Amerikada aktifken yakın zamanda bizler için de kullanmak mümkün olacak.

Cevap bırakın