Facebook Hikayeler Özelliğinin Kapsamı Genişletiliyor

İlk olarak Snapchat uygulamasının bir özelliği olarak gördüğümüz hikayeler özelliği çok kısa bir süre içerisinde Facebook hamlesi sonrasında Instagram uygulamasına dahil edilmişti. Aynı isimle neredeyse birebir aynı yapıyla kullanıma giren Instagram hikayeler özelliği ise Snapchat uygulamasını bir hayli geride bırakmıştı. Ana güncelleme adresi Snapchat uygulaması olsa da artık hikayeler denildiğinde doğrudan akla Instagram uygulaması geliyor. Facebook’un yaptığı hamlelerle beraber kullanıma giren yeni özelliğin daha sonra doğrudan Facebook uygulamasına da eklendiğini görmüştük. Bir süredir Facebook üzerinde kullanılan hikayeler özelliğinin şimdilerde ise yeni bir güncelleme haberiyle daha gündeme geldiği belirtiliyor. Bu kez Facebook Hikayeler tanıtımı değişiyor.

Facebook Hikayeler Nasıl Değişiklik Gösterecek?

Uygulama yetkililerinin aldığı karar sonrasında sadece Instagram uygulaması için yeterli gelmemiş olacak ki Facebook Hikayeler özelliği içinde yeni güncellemeler yayınlanacağı ortaya çıktı. Facebook Hikayeler özelliğine gelecek yeni güncelleme sonrasında bazı iyileştirmelerin yapıldığını göreceğiz. Artık kullanıcılar hem daha fazla çıkartma ve benzeri ögeyi kullanabilecek. Güncelleme bununla da sınırlı kalmayacak.

Facebook Hikayeler

Artık Facebook Hikayeler kısmında herkese açık paylaşımlar yapmak da mümkün olacak. Yeni güncellemenin bunun dışında daha ne gibi yenilikler sunacağı konusunda da bilgiler bulunmuyor. Sadece hikayeler paylaşımlarında herkese açık paylaşım sunulacağını görüyoruz. Daha başarılı bir sistem ve daha stabil bir hikayeler kullanımı sunacak olan Facebook Hikayeler özelliğinin Instagram özelliğiyle daha benzer hale geleceğini de söylemek gerekiyor.

Instagram kadar olur mu bilinmez ama Facebook bu güncellemenin hemen arkasından hikayeler kısmı için yeni bir sistem daha yayınlayacak gibi duruyor. Özellikle hikayeler paylaşımlarına eklenecek olan yeni yüzler ve etiketlerin kullanımı kullanıcıların Facebook’a yönelmesini sağlayacaktır. Facebook’a hikayeler konusunda da daha fazla kullanıcının katılmasını sağlaması beklenen özelliğin Instagram ile paralel gitmesi konusunda da bir bilgi yok. Fakat bir yandan da şöyle düşünmek gerekiyor ki Instagram ile Facebook aynı çatı altında çalışan uygulamalar. Bu nedenle iki uygulamanın hikayeler kısmında da rakip olmayacağı düşünülüyor. En azından Facebook’un bunun için ufak farklılıklar sunduğunu göreceğiz.

Cevap bırakın