Facebook Ön Belleği Nasıl Temizlenir ?

Zamanla kullanılan uygulamalarda ve programlarda önbellek oluşur ve bunlar telefonlarda, bilgisayarlarda ve tabletlerde depolanırlar. Depolanma sonucunda bazı problemler ortaya çıkabilmektedir. Bilgisayarlarda bu problemler çok karşılanmaz bunun nedeni ise düşük hafızalı olmamasıdır.

Düşük hafızalı telefon ve tabletlerde bu problem ortaya daha çok çıkmaktadır. Bu problemleri önlemek amacıyla uygulamalar ön belleği temizle çalışmaları geliştirmiştir. Ön belleğin temizlenemediği durumlarda bilgisayar kullanımı yavaşlamaktadır ve hafıza da yeterli alan kalmayacağı için bazı durumlarda performans da düşebilmektedir. Facebook’ta ön bellek nasıl temizlenecek ona bakacak olursak telefon ve bilgisayarlar için farklı yöntemler vardır.

Bilgisayarlarda web tarayıcıları için facebook ön belleği nasıl temizlenir ?

Oldukça basit ve kısadır bu işlem. Web tarayıcıları üzerinden facebook ön belleğini temizlemek istendiğinde bilgisayardaki çerezleri temizlersek facebook ön belleğini de temizlemiş olursunuz .Ayrıca web tarayıcı olarak Google chrome  kullanıyorsanız öncelikle uygulamayı açmalıyız ilk adım olarak, ikinci adımda tarayıcının araç çubuğundan diğer simgesine tıklayıp geçmiş butonuna geldikten sonra tarama verilerini temizleye tıklayıp bu kutucuğun altında ön belleğe alınmış görüntüler ve dosyalar onay kutusunu seçtikten sonra tarayıcınızdaki çerezler ve ön bellek tamamen temizlenmiş olacaktır.

Telefonlarda facebook ön belleği nasıl temizlenir?

İlk adım olarak akıllı telefonunuzdaki ayarlar kısmından facebook uygulama ayarlarını açmalısınız. Daha sonra diğerleri kısmına gitmelisiniz . Diğerleri bölümünde ayarlar kısmını göreceksiniz ve bu seçeneğe tıklayarak karşınıza yeni bir ekran gelecektir. Bu ekranda bulunmakta olan hesap ayarları kısmına tıklayarak hesap ayarlarına giriş yapacaksınız.

Hesap Ayarlarına Giriş Yaptıktan Sonra Tarayıcı Seçeneğine Dikkat Edin

Hesap ayarlarına girişi yaptıktan sonra tarayıcı seçeneğini göreceksiniz. Karşınıza çıkacak olan tarayıcı seçeneğini seçmeniz gereklidir. Bu seçeneğin içine girdikten sonra verileri temizleme bölümüne tıklayarak facebook da depolanmış olan verileri tamamen silmiş olacaksınız.

Kullanılan telefona göre ayarlar kısmının bulunduğu bölüm farklılıklar gösterebilir. Bu nedenle kullandığınız telefonda facebook ayarlarını bulmalısınız. Bu işlemleri yaptıktan sonra ön belleğin dolmuş olmasından kaynaklanan sorun ortadan kalkmış olacaktır. Telefonunuz ya da bilgisayarınız da gereksiz alan kaplamayacaktır.

Cevap bırakın