Facebook Oturumunu Diğer Cihazlar İçin Sonlandrımak

Facebook oturumunuzun yalnızca bağlı olduğunuz cihazda aktif hale gelmesini istiyorsanız diğer tüm cihazlardan çıkış yapmanız gerekmektedir. Yeni içeriğimizde bunu nasıl yapabileceğinize değiniyoruz.


Günümüzde en fazla kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Facebook, her ne kadar son zamanlarda bazı gizlilik skandallarıyla gündeme gelsede hala bir hayli revaçta.


Sosyal medya uygulamaları bir mail ve şifre ile her cihazdan girilebildiği için esasen tehlikeli uygulamalardır. Hesap şifresini çok iyi oluşturmak gerekir. Tarayıcılar da girilen parolaları kaydettiği için bazen girmiş olduğunuz tarayıcılardan Facebook hesabınızı çıkış yaptırmanız gerekebilir. Bunun için o tarayıcının tüm geçmişini silmekle işe başlayabilirsiniz.


Diğer cihazlardaki oturumları kapatmak için ilk olarak Ayarlar alanını oradan da Güvenlik ve Giriş yolunu açın. Çok sayıda veri bulunuyorsa Daha Fazlasını Gör seçeneğine tıklayın. Verinin yanında şu an aktif yazıyorsa kişinin oturumunu sonlandırmanızı öneririz. Hemen yanında yer alan Çıkış Yap seçeneğini kullandığınız zaman o cihazdan çıkış yapmış olursunuz.


Çıkış Yap butonuna tıkladıktan sonra söz konusu cihazdan hesabınıza yine giriş yapılabilir ancak bunu yapmak için bu defa şifre girmeleri gerecektir. Bu da zaten istediğimiz şey.


Cevap bırakın