Facebook’ta Tema Rengi Seçme Yöntemi

Günümüzün en çok kullanılan sosyal medya platformlarından Facebook üzerinde tema seçme nasıl yapılır? Yeni içeriğimizde detaylarıyla değiniyoruz.


Sosyal medya platformları arasında bir hayli önemli bir yere sahip olan Facebook, sahip olduğu arayüzü ile yıllardır klasikleşmiş bir tasarım yapısını kullanmakta. Ancak Facebook’un klasik mavi renkli tasarımından sıkılan kullanıcılar dilerlerse farklı bir renk de atayabilir.


Facebook’ta tema değişikliği yapabilmek için uygulamayı çalıştırmanıza gerek de yok. Bilgisayarınızdaki internet tarayıcınızdan yani Facebook’un web sürümüne girerek de kolaylıkla yapabiliyorsunuz.


Temayı değiştirmek için kullanabileceğiniz internet tarayıcılarının başında Chrome geliyor. Chrome web mağazasına girin ve Chrome üzerinde yeni bir sekme açıp sol üst kısımda yer alan Uygulamalar simgisene tıklayıp açılan sayfada uzantıyı yüklemek üzere web mağazasına geçiş yapın. Çıkan arama kutucuğuna Color Chanfer for Facebook yazıp aratın. Eklentiyi Chrome’a Ekle butonuna tıklayarak kurulumu tamamlamış olursunuz.

Eklentiyi ekledikten sonra adres çubuğunun sağ üst kısmında mavi bir C simgesi belirecektir. Bu simgenin üzerine tıklayıp Facebook renk ve temasını değiştiriniz.

Cevap bırakın