Fantastik Bilim Kurgu Dizisi Sevenler İçin Harika Diziler

Bu yazımızda fantastik bilim kurgu dizilerinden hoşlanan izleyiciler için terchi edilebilecek olan fantastik bilim kurgu dizilerine değiniyoruz.

Bilim kurgu kategorisinde fantastik dizilerden hoşlanan izleyicilerin tercih edebileceği pek çok iddialı dizi bulunmaktadır. Dilerseniz bunlara maddeler halinde değinelim:

Stranger Things

Sürükleyici Netflix dizilerinden biri olarak bilinmekte olan Stranger Things, gençlik maceraları, nostaljik havası ve paranormal gizemi ile mutlaka tercih edilmesi, izlenmesi gereken dizilerden biridir.

Dark

Almanca bir dizi olan Dark, pek çok çocuğun gizemli bir şekilde ortadan kaybolduğu olayı konu edinmektedir. Toplam üç sezonu bulunmakta olan Dark dizisi sürükleyici, doğaüstü temaya sahip olan dizilerden biri olarak biliniyor.

I Am Not Okay With This

Doğaüstü güçlere sahip olan bir genç kızın yaşadıklarını konu edinmekte olan I Am Not Okay With This isimli dizi, bilim kurgu dizisinden çok bir gençlik draması gibi görünüyor olsada sürükleyici yapısı ve pek çok sahnesi ile mutlaka izlenmesi gereken bilim kurgu dizileri arasındadır.

The Society

Fantastik bir bilim kurgu dizisi arayanların tercih edebileceği The Society, Netflix üzerinde yayınlanan gençlik dizileri arasındadır. Dizide bir grup genç kamp gezisinden evlerine dönmüştür ve kasabalarındaki tüm yetişkinlerin gittiğini, aniden şehrin etrafında kilometrelerce ormanın ortaya çıktığını görürler. Bu bağlamda dikkat çekici bir hikayesi bulunan dizilerdendir.

Silverpoint

Küçük bir grup çocuğun başından geçen olayları konu edinmekte olan Silverpoint dizisinde 23 yaşında ormanda kaybolan dört genci aramakta olan kahramanlar bu sırada paranormal çeşitli olaylarla karşılaşıyor. Dikkat çekici hikayeye sahip sürükleyici fantastik bilim kurgu dizilerindendir.

 Locke & Key

Dizide üç kardeş babalarının öldürülmüş olmasından sonra atalarının New England’da bulunan evi Keyhouse’a taşınmakadır. Söz konusu yerde farklı güçlere sahip sihinli anahtarların olduğunu ve anahtarları kendisi için kullanmak isteyen bir iblis olduğunu keşfetmektedirler. Üçlünün anahtarların nereden geldiğini anlayıp anahtarları iblise teslim etmemesi gerekmektedir.

The Umbrella Academy

Çizgi roman serisine dayanmakta olan The Umbrella Academy dizisi dünyanın farklı noktalarında, hamileliği olmayan kadınlardan aynı anda doğan süper güce sahip yedi çocuğun hikayesini anlatmakta olan bird dizidir. Bu çocuklar sonrasında mazoşist bir milyarderce evlatlık olarak alınıp eğitilecektir ve yıllar içerisinde bu kardeşler dünyanın sonuna engel olabilmek için bir araya gelip iş birliği yapmak durumunda kalacaklardır.

Cevap bırakın