FIFA 20 Avrupa’da Zirveye Oturdu

FIFA 20 bir pazarda daha zirvedeki yerini aldı. Oyun en fazla oynanan yapımlardan biri ve İsviçre pazarında da liderliği ele geçirdi.

Futbol simülasyonu FIFA dahilinde bu zamana kadar çok fazla oyun piyasaya sürüldü ve açıkçası her biri de birbirinden güzeldi. Yine de FIFA serisinin son zamanlarda eski tadı veremediğini belirtmek gerekiyor. Özellikle FIFA 19 ve FIFA 20 birbirini taklit eden iki oyun gibi duruyor ancak buna rağmen İsviçre gibi Avrupa’nın önde gelen pazarlarından birinde FIFA 20 oyunu büyük bir başarı elde etti.

FIFA 20’nin İsviçre pazarındaki durumu belli oldu. Yayınlanan en çok satan oyunlar listesinde FIFA 20 oyununa ilk sırada yer verilmesi dikkat çekti. Haftanın en fazla satan oyunu FIFA 20 olurken oyunun s0atış listelerinde zirvede olması, İngiltere, İtalya, İspanya gibi ülkelerde de çok fazla satıyor olması bir hayli dikkat çekiyor.

PES Serisini Geride Bıraktı

FIFA 20 her ne kadar FIFA serisinin üzerine çok fazla değişiklik sunamasada buna rağmen PES serisini bu yıl da mağlup etmeyi başardı. PES oyunlarına nazaran çok daha fazla satan FIFA için FIFA 20 atağının genel itibariyle başarılı olduğunu, FIFA 20’nin PES 2020’den özellikle de Avrupa pazarlarında çok daha fazla sattığını söyleyebiliriz.

Cevap bırakın