Firefox Taraycısında Bir Siteyi PDF Olarak Kaydetme Yöntemi

İnternet tarayıcılarından Mozilla Firefox , bir sayfanın PDF olarak kaydedilmesine imkan tanıyor. Yeni yazımızda bunun nasıl yapıldığını anlatıyoruz.

Bir internet sitesini PDF olarak kaydetmek istediğiniz zaman Mozilla Firefox tarayıcısından yararlanabilme imkanınız vardır. İşleme başlamadan evvel ilk olarak PDF olarak kaydetmek istediğiniz içeriğin bulunduğu internet sayfasını görüntülemeniz gerektiğini belirtelim. İlgili sayfayı açtıktan sonra Mozilla Firefox tarayıcınızın sağ üst kısmında bulunan menü işaretine tıklayın ve sonrasında da Yazdır seçeneğine tıklayın. Ardından PDF halinde önizlemesini görebileceğiniz bir pencere açılacaktır.

Önizlemeyi inceledikten sonra her şey tamamsa devam etmek için sol üst kısımda bulunan Yazdır seçeneğine tıklayınız. Sonrasında da Microsoft Print to PDF seçeneğini seçiniz. Seçtikten sonra Yazdır seçeneğine tekrar tıklayıp PDF dosyasını nereye kaydedeceğinizi seçip dosyayı kaydediniz.

Son olarak indirmek istediğiniz internet sayfasının az önce bilgisayarınız için seçtiğiniz konumda bir PDF dosyası haline geleceğini belirtmekle birlikte, ilgili PDF dosyasını dilerseniz yazıcınız üzerinden çıkarmak için veya üzerinde değişiklik yapmak için kullanabilirsiniz.

Cevap bırakın