Flyboard Hakkında Bilgiler

Bu içeriğimizde flyboardın ne olduğuna dair bilgiler veriyoruz. İşte Flyboard hakkında bilinmesi gerekenler…

Su sporlarına karşı aç olan ve suda eğlenmeyi seven kişilerce tercih edilen Flyboard, deniz suyunu güçlü motorlarla itip su üzerinde uçmayı sağlamakta olan, eğlence amaçlı kullanılan bir alettir. Özellikle turizm yörelerinde çeşitli eğlence mekanlarınca yaygın olarak kullanılıyor.

Su sporlarına merakı bulunan Fransız Franky Zapata tarafından tasarımı yapılan Flyboard, zaman içerisinde Fransa’nın dışında İtalya, İspanya gibi ülkelerde popüler oldu ve sonrasında tüm dünyada yayıldı.

Ülkemizde de bazı turizm yörelerinde görebileceğiniz flyboard, eğlence tutkunlarının denemesi gereken aletlerden biri. Jetskiye bağlanan özel bir mekanizmayla çalışmakta olan flyboard, basınçlı su yardımı ile suda akrobetik hareketler yapmaktadır. Tek kişilik olan flyboardlar kişinin yerden 10 metreye kadar yüksekliğe uçmasını sağlamakta.

Flyboardı ilk kez kullanırken denge sağlamak zor olsada alıştığınız zaman zevkli bir eğlence aracı haline geliyor. Su tazyikiyle çalışan flyboard, kontrolü tamamen kullana kişiye bırakıyor. Flyboard fiyatlarının yüksek olmasından dolayı ülkemizde neredeyse tüm flyboardlar işletmelere ait olup, turizm sektöründe yaygın olarak kullanılarak müşterisine eğlence kaynağı, sahibine ise gelir kaynağı sunuyor.

Cevap bırakın