Fotoğraf Düzenlemek İçin Kullanabileceğiniz Programlar

Fotoğrafları düzenlemek için kullanabileceğiniz pek çok program bulunuyor. Yeni içeriğimizde bu programlara değiniyoruz.


Günümüzde akıllı telefonlardaki varsayılan yazılımlar fotoğraflar için zaten pek çok düzenleme işlemini sunuyor ancak başlı başına fotoğrafçılık programları elbette daha fazla fonksiyon sağlıyor.


Ancak bazen işlerini kolaylık içerisinde halletmek isteyen bir kullanıcıya basit fotoğraf uygulamaları bile yeterli olur. Örneğin Redacted uygulaması bu hususta dikkat çeken bir fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Bu uygulama ile fotoğrafları kolayca düzenleyebilirsiniz. Fotoğraflar için efektler ekleyebilir, çeşitli filtreler kullanabilir, opaklık seviyesini değiştirebilir, fotoğrafları herhangi bir filigran içermeden ve orjinal çözünürlüğünü muhafaza ederek indirebilirsiniz.


Öte yandan Squoosh programını da kullanabilirsiniz. Bu program fotoğrafları kolayca sıkıştırabilmeyi sağlamaktadır. Aynı zamanda fotoğrafları yeniden boyutlamanıza, bunun gibi pek çok farklı düzenleme eyleminde bulunmanıza imkan tanımaktadır.


Fotoğrafları düzenleme hususunda kullanabileceğiniz bir diğer program da Colorful Image Colorization olup bu program tek renkli fotoğrafları renkli hale getirebilmek için kullanabileceğiniz oldukça etkili bir yazılımdır. Aynı şekilde Colorful Image Colorization da tek renkli fotoğraflar için otomatik renklendirme sağlamaktadır. Bunun için Colorful Image Colorrization üzerine tek renkli fotoğrafınızı yüklemeniz yeterlidir

Cevap bırakın