FUJIFILM Instax Mini İnceleme

Günümüzde cep telefonlarının kameraları fotoğraf çekmeye yarasa bile fotoğraf tutkunları için yeterli olmamaktadır. Fotoğraf makineleri daha net görüntüler elde edebilmek için kullanılmaktadır. Aynı zamanda daha yüksek işlemci gücü barındırdıkları ve daha doygun renkler sundukları için fotoğraf çekmeyi seven kişiler açısından tercih edilmektedirler. Kullanılan lens türleri ile makroçekim ve tele foto çekimler yapılabilir. Fotoğraf makineleri zaman içinde gelişip yenilense de, 1816 yılında yapılan ilk fotoğraf makinesi dahil hepsinin amacı anı ölümsüzleştirmekti. Teknolojik gelişmeyle beraber albümlerimize koyduğumuz, cüzdanlarımızda sakladığımız fotoğraflara ekranların arkasından bakmaya başladık. İşte tam bu noktada Fujifilm, Instax Mini adını verdiği fotoğraf makinesini piyasaya sürdü.

Instax Mini Nedir?

Instax Mini eski polaroid makinalarla aynı mantığa sahip anında baskı veren, küçük ve sevimli bir tasarıma sahip Fujifilm’in ürettiği yeni nesil bir fotoğraf makinesi. Eski makinelere oranla oldukça hafifletilmiş ve kolayca çantaya koyulabilecek boyutta olan İnstax Mini, fotoğrafları kartvizit boyutunda anında basıyor ve modern çağın içinde bize özlediğimiz geçmişten bir kapı açıyor.

Tasarımı

Instax Mini bize 7 ayrı renkle geliyor. Şirin ve modern bir tasarıma sahip olan Instax Mini, ön tarafında bulunan mandala basıldığında objektifini açıp kullanıma hazır hale geliyor.

Teknik Özellikleri

Instax Mini 2 adet kalem pille çalışıyor. Filmleri 10’lu olarak satılıp resim ebatları 62x46mm. Makinenin arka tarafında kaç adet film kaldığını gösteren bir göstergesi var. Filmler ürünün arka kısmından takılıp çıkartılıyor. Yeni film taktığınızda filmin kapağının çıkması için fotoğraf çekmeye başlamadan önce bir adet boş çekim yapmanız gerekiyor.

Flaşı her zaman açık kalacak şekilde tasarlanan Instax Mini’nin ışık ayarı için objektifin üzerinde bulunan “kapalı mekan”,  “bulutlu hava”, “açık hava”, “çok güneşli hava” seçenekleri kullanılıyor.

Aksesuarlar

Instax Mini piyasaya sürüldüğünden beri hem Fujifilm’in hem de diğer firmaların aksesuar üretmek için de yarışa girdiği bir makine haline geldi. Renkli filmler, kamera kılıfları, küçük boy fotoğraflar için albümler bunlardan sadece birkaçı. Siz de Instax Mini’nizi dilediğinizce kişiselleştirebilirsiniz.

Cevap bırakın