Fujifilm Ürünlerinde Elektrik Kaçağı Olduğu Ortaya Çıktı

Fujifilm’in pek çok kamerasında önemli problemler var. XP90, XP95, XP120, XP125, X-A3 ve X-A10 isimli kameralarının adaptör kısmında teknik sorunlardan dolayı elektrik kaçağı bulunuyor. Bu durum Fujifilm tarafından da doğrulandı.

XP90, XP95, XP120, XP125, X-A3 ve X-A10 kamera modellerinin batarya adaptörleri sorunlu ve elektrik kaçağına neden oluyor. Fujifilm, bu durum karşısında yaklaşık 270 bin adet adaptörü geri çağırdı.

Eğer Türkiye’deki bir perakende satış mağazasından yukarıdaki ürünlerden birini aldıysanız sıkıntı yok. Çünkü bu geri çağrılma hususu yurt dışındaki modeller için geçerli. Ancak eğer kendiniz yurt dışından getirttiğiniz bir ürün kullanıyorsanız siz de bu uyarıya kulak asmalısınız.

Elektrik kaçağı bulunan cihazların kullanılmaya devam etmesi cihazın yanmasına, patlamasına, elektrik çarpmasına neden olabilir.

Eğer aklınızda hala şüpheler var ise Fujifilm resmi internet sitesine girerek adaptör modelinizi sorgulatıp geri çağrılma programına dahil olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Cevap bırakın