Fullscreen Video Platformu Ocak Ayında Kapanacak

YouTube Red’in en büyük rakibi olabilmek için yola çıkan Fullscreen’in Ocak ayında kapanacağı açıklandı. Peki sebebi ne? İşte konu ile ilgili detaylar… 

2016 yılının Nisan ayında Fullscreen şirketi tarafından oluşturulan video platformu kapanıyor.  Platformun en büyük amacı Google’ın YouTube video platformuna rakip olabilmekti. Bunun çok büyük bir hedef olduğunun farkında olan şirket yöneticileri, platform için çok büyük yatırımlar yapsalarda karşılığını almayı başaramadılar ve böylelikle hizmet başarılı olamadı.

YouTube günümüzün en fazla kullanılan video platformu olarak dikkat çekiyor. Fakat zaman zaman YouTube’a potansiyel rakipler ortaya çıkabiliyor. Fullscreen projesi de buna bir örnekti. Geçen yıl büyük umutlarla ortaya konulan projede bazı sıkıntılar yaşandı. Pek çok personel geçtiğimiz Eylül ayında şirket bünyesinden çıkarılmıştı ve işlem olumlu ilerlemiyordu.  Ve nihayetinde gelen açıklamada hizmetin kapatılacağı resmen açıklandı.

Hizmet aktif kaldığı süre boyunca düzenli yayınlar sunmayı ihmal etmedi fakat finansal konularda problemler yaşandı. Böylelikle YouTube’a karşı geliştirilen bu proje de son buluyor. Fullscreen video servisi Ocak ayında resmen kapanıyor. Eğer platformdaki videolara şöyle bir göz atmak istiyorsanız fullscreen.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

Cevap bırakın