Galaxy A3 (2016) Android Nougat Güncellemesini Aldı

Samsung Android güncellemelerini yayınlamaya devam ediyor. Akıllı telefon devi geç de olsa yeni serileri için düzenli olarak güncellemeler yayınlamaya özen gösteriyor. Bir yandan eni güncellemelerine devam eden teknoloji devi bir yandan da her serisi için yenilikler planlıyor. Teknoloji devi Samsung’un bu şekilde Android Nougat süreci de devam etmekte. Markanın Android güncellemelerine dahil ettiği son seri akıllı telefonu ise Galaxy A3 (2016) modeli oldu. Daha önce Android 6.0 sürümüyle öne çıkan akıllı telefon, sonunda Android Nougat güncellemesi aldı. Dağıtılmaya başlanan yeni güncellemenin özelliklerine bakalım.

Galaxy A3 (2016) Android Nougat

Yeni güncellemeyle beraber Galaxy A3 (2016) serisine Android Nougat güncellemesinin tüm özellikleri ekleniyor. Öncelikle yeni güncellemenin özelliklerine bakalım;

  • Bildirim merkezi Samsung’un kendi geliştirmesiyle değiştiriliyor.
  • Çoklu pencere desteği devreye giriyor.
  • Bildirimlere doğrudan cevap verme
  • Yeni ayar menüsü ve yeni buton özellikleri
  • Batarya göstergelerinde yenilenmeler
  • Gece modu özelliği devreye girdi
  • Bildirim özelleştirme özelliği
  • Geri kalan tüm Android Nougat özellikleri

Güncelleme şu an için yayınlanmaya başladı. Yeni güncelleme henüz tüm cihazlara da gelmedi. Güncelleme bölge böğe yayınlandığı için yeni güncellemenin tamamen yayınlanması biraz zaman alacak. Bunun yanında güncellemenin boyutu için yapılan açıklamada da 1023 MB indirme yapılması gerektiği belirtildi. Yeni güncellemenin diğer serilerde olduğu gibi yayınlanmasının hemen ardından OTA üzerinden verilmeye devam edeceği de belirtildi. Kullanıcıların güncellemeyi yapmaları için sadece OTA üzerinden, yani telefonun yazılım güncellemeleri kısmından yapabileceksiniz.

Galaxy A3 (2016)

Güncellemelerin yayınlanmasının ardından Samsung’un Nougat güncelleme serisi neredeyse tamamlanmış olacak. Fakat şimdilik bir süre daha yeni Android sürümünün güncellemesinin yayınlamaya devam edeceği belirtiliyor. Bu arada Android Nougat güncellemelerinde biraz geç kalan Samsung’un Android O sürümünde ise biraz daha hızlı olacağı ve güncelleme alacak olan modellerin yakın aralıklarla yayınlanacağı da belirtiliyor. Fakat şu an için bir sonraki güncellemenin ne zaman yayınlanacağı konusunda net bilgiler bulunmuyor. Sadece Note 8 modeliyle beraber Android O işletim sisteminin geleceği düşüncesi var.

 

Cevap bırakın