Galaxy A80 – Oppo Reno 10x Zoom Karşılaştırması

Yeni içeriğimizde Oppo Reno 10X Zoom ile Samsung Galaxy A80 akıllı telefonlarını karşılaştırıyoruz. İşte detaylar…


Akılı telefon kategorisi çıkan yeni akıllı telefonlarla beraber daha da çeşitli bir hale geliyor. Yeni telefonların piyasaya sürülmesiyle beraber rekabet de artıyor.


Çinli teknoloji şirketlerinden Oppo tarafından sunulan Reno 10X Zoom akıllı telefonu kısa zamanda dikkat çekmeyi başarırken meşhur marka Samsung’un Galaxy A80 akıllı telefonuna kafa tutup tutamayacağı merak ediliyordu.


Galaxy A80 için belirlenen fiyat 730 Dolar iken Oppo reno 10 X Zoom akıllı telefonu 600 Dolarlık bir fiyat etiketine sahip. İki akıllı telefon da özelilkle kamera tarafında bir hayli iddialı. Samsung, Galaxy A80 akıllı telefonunu özellikle kamera tarafında iddialı olacak bir şekilde tasarladı. A80’de ikili hareket mekanizması bulunuyor ve bu mekanizma ana kamerayı öne bakacak şekilde döndürüyor. Arka kısımdaki 48 MP’lkik kaliteli kamerasıyla çok iyi çekimler yapabiliyor. Bu kamera bokeh efektine de sahip. Öte yandan Oppo 10X Zoom akıllı telefonu da kamera konusunda çok iddialı bir cihaz. Üründe isminden de anlaşılabileceği gibi 10x hibrit yapan periskop modülü bulunuyor. İki cihazın kamerası da ultra geniş açılı olup 10x Zoom mevcut piyasada en üstün yakınlaştırma seviyelerine ulaşabilen telefonlardan biri.


Galaxy A80 akıllı telefonunda Samsung Galaxy S10 akıllı telefonunda da kullanılan Super Steady EIS modeli yer almakta. Reno tarafında ise OIS plus yazılım EIS desteği sunuluyor.


Oppo Reno 10x Zoom etkileyici tasarımıyla A80’in tasarım hususunda biraz daha önünde yer alıyor. Köpekbalığı yüzgeci tasarıma sahip olan akıllı telefon pop-up menakizmasıyla dikkat çekiyor.


İki akıllı telefonun işlemci birimlerine baktığımız zaman Reno modelinin daha güçlü olduğunu görüyoruz. Reno 10x Zoom akıllı telefonu Snapdragon 855 işlemcisiyle epey iddialı. Galaxy A80’de ise daha mütevazi bir işlemci olan Snapdragon 730 bulunmakta.


Reno ekran sağlamlığı hususunda biraz daha iddialı. Gorilla Glass 6 korumasına sahip olup aynı zamanda %100 DCI-P3 kapsama alanı ve ekstra microsSD kart yuvası gibi avantajları mevcut.


Batarya mAh seviyeleri hususunda da Galaxy A80’in üzerinde yer alıyor. Reno 10X Zoom akıllı telefon modelinde toplam 4.065 mAh batarya yer almakta olup bu rakam Galaxy A80 akıllı telefonunda 3.765 mAh şeklinde. İki telefon da hızlı şarj desteklemekte. A80 cihazında 25 W super hızlı şarj yer almakta. Reno modelinde ise 20W destekli VOOC 3.0 kullanılmakta.

Cevap bırakın