Galaxy J7’de Uygulamayı Harici Depolama Alanına Aktarma Yöntemi

Samsung Galaxy J7 akıllı telefonları ülkemizde popüler olan akıllı telefonlardan olup pek çok kullanıcı bir süre sonra cihazın mevcut depolama alanını yeterli bulmayarak bir harici Micrd SD kart takıyor.

Harici Micro SD kartlar telefonun depolama alanında ciddi bir ferahlama sağlıyor. Ancak harici karttan asıl verimi alabilmek için uygulamaları da micro SD karta taşımak gerekiyor. Bunun için yapmanız gereken şey ise çok basit.

J7 akıllı telefonunuzun Ayarlar ekranını açınız ve Uygulamalar yazısına dokununuz. Hangi uygulamayı SD karta taşımak iastiyorsanız o uygulamanın adının üzerine gelip dokununuz.

Açılan bölümden Depolama yazısının üzerine dokunun ve Değiştir butonuna tıklayın. Çıkan depolama alanını değiştir penceresinden ön tanımlı alan olarak dahili depolama alanını değil micro SD kartı seçin.

Aslına bakarsanız bu yöntemler hemen hemen her Android akıllı telefonda geçerli ancak bazı geliştiriciler telefon sahipleri için izinleri çok kısıtlı tutuyor. Örneğin pek çok HTC telefonunda kullanıcıya böyle bir izin verilmiyor.

Cevap bırakın