Galaxy S10 Hard Reset Yapma Yöntemi

Bu yazımızda Samsung Galaxy S10 akıllı telefonunda nasıl hard reset işleminin yapıldığına değineceğiz. İşte konuya dair bilinmesi gerekenler…

Bir akıllı telefona hard reset uygulamak, o telefonu zorla yeniden başlatmak anlamına gelmektedir. Hard reset işlemleri özellikle akıllı telefonlarda meydana gelen çökme problemleri esnasında epey işe yaramaktadır. Yeni yazımızda Samsung Galaxy S10 serisi akıllı telefonlarda bunun nasıl yapılabileceğini detaylı bir şekilde anlatıyoruz.

İşleme geçmeden önce telefonunuzda bazı veri kayıplarının yaşanabileceğini belirtelim.İlk olarak telefonunuzun kapalı olduğuna ve en az yüzde 70 oranında şarja sahip olduğuna emin olunuz. Ardından ses açma Bixby düğmesi ve güç düğmesine birkaç saniye boyunca basılı tutunuz.

Android logosu geldikten sonra basılı tutmayı bırakın ve açılan ekrandan Ses Düzeyi Ayarlama tuşlarını yukarıya ve aşağıya doğru hareket ettiriniz. Sonrasında güç düğmesini kullanarak seçim yapınız. Ardından wipe ada / foctory reset sekmesini seçiniz. Çıkan ekranda ‘Yes – delete all user data option ‘ seçeneğine dokunun. Böylece telefonunuz yeniden başlatılacaktır.

Cevap bırakın