Galaxy S9 ve S9 Plus Telefonları İçin Yeni Bir Güncelleme Çıktı

Samsung şirketi Galaxy S9 ve S9 Plus akıllı telefonlarını ilgilendiren yeni bir yazılım güncellemesi dağıtmaya başladı. Peki güncellemenin öne çıkan fonksiyonları neler? İşte güncellemeye ilişkin ayrıntılar…

Telefon dünyasının sevilen markalarından biri olan Samsung, Galaxy S9 ve S9 Plus akıllı telefon modelleriyle pazarda dikkat çekmişti. Uzun yıllardır devam eden S serisinin önemli üyelerinden olan bu iki telefon için zaman zaman güncellemeler paylaşılıyor. Yayınlanan bu yeni güncelleme de bunlardan biri. Güncellemenin merkezi güvenlik açıklarını kapatması olup kritik ve orta seviyedeki pek çok açığı kapatmaya yaramakta.

Ayarlar > Yazılım Güncelleştirme > Güncellemeleri manuel indir komutları ile uygulayabileceğiniz bu güncelleme henüz telefonunuza ulaşmamış da olabilir. Nitekim güncellemenin tüm cihazlara ulaşabilmesi için biraz süreç işlemesi gerekiyor. Güncelleme Android tarafında 11, Samsung tarafında ise 8 orta ve kritik seviyedeki güvenlik açığını bertaraf etmektedir. Bu açıdan oldukça önemli bir güncellemedir.

Galaxy S9 ve S9 Plus modelleriyle ilgili bir başka gelişme de Samsung’un buz mavisi adlı yeni bir renk seçeneğiyle daha piyasaya sürecek olması.  Şu an telefonun hali hazırda beş farklı renk seçeneği bulunuyor. Buz mavisi ile birlikte bu seçeneklerin sayısı altıya yükselecek.