Galaxy S9 ve S9 Plus Modelleri Android Güncellemesi Aldı

Samsung’un üst segment önemli telefonlarından S9 ve S9 Plus için yeni bir güncelleme yayınlandı. Güncelleme gece modu gibi özellikleri telefona kazandırıyor.

Samsung geçtiğimiz ay Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus akıllı telefonları için yeni bir güncelleme yayınlamıştı. Söz konusu güncelleme uzun süredir beklenen büyük çaplı bir güncelleme olan Android Pie idi. Böylece iki telefon da Pie sürümüne yükselmişti. Şimdi Pie sürümünün ardından yeni bir aylık güncelleme daha yayınlandı.

Güncellemenin dağıtımı OTA üzerinden gerçekleştirilmeye başlandı. İlk olarak Avrupa’da dağıtımına başlanan bu güncellemeyle birlikte hem Google hem de Samsung şirketinin işletim sistemine ve arayüze eklediği son güvenlik düzeltmeleri ve bazı yeni özellikler sunuluyor. Bu özelliklerden en dikkat çeken ise gece modu oldu. Gece modu özelliği kullanıcıların geceleri telefona bakarken gözlerinin daha az yorulmasını sağlamakta.

Güncelleme yalnızca gece modunu sunmamakta. Aynı zamanda NFC, jest kontrolü, e-posta iyileştirmeleri, WiFi iyileştirmeleri ve bazı hataların düzeltilmesi konusunda önemli katkı sağlıyor. Güncellemenin telefonlarınıza bir bildirim olarak ulaşması gerekiyor ancak henüz gelmediyse Ayarlar alanından manuel kontrol sağlamanızı tavsiye ederiz.