Galaxy Note 9 Güncellemesiyle Birlikte Kamera Artık Çok Daha İyi

Samsung, Galaxy Note 9 akıllı telefonu için ilk resmi güncellemesini paylaştı. Söz konusu güncelleme güvenlik, performans iyileştirmeleri içeriyor.

Akıllı telefon dünyasının en önde gelen şirketlerinden biri olan Samsung, şu sıralar telefonları için sıklıkla güncelleme yayınlayarak ön plana çıkıyor. Galaxy Note 9 için yeni bir güncellemenin müjdesini veren Samsung, böylece Note 9 için ilk resmi güncellemesini yayınlamış oldu.

Galaxy Note 9 için çıkan ilk güncelleme toplam 270 MB dosya büyüklüğüne sahip olup performans, güvenlik iyileştirmeleriyle öne çıkarken özellikle kamera tarafındaki değişikliği belirtmek gerekiyor. Cihazın kamerasında ultra ağır çekim modu bulunuyor. Bu moddaki çekimler yeni güncellemeyle 0.2 saniye ile 0.4 saniye arasında değiştirilebiliyor. 0.2 saniyede 960 FPS akıcılıkta görüntüler elde edilebilirken 0.4 saniyede ise 480 FPS akıcılık söz konusu.

Bu ağır çekim modları için yenilikleriyle dikkat çeken Note 9 güncellemesi, Ağustos ayının güvenlik değişiklikleri ve performans iyileştirmelerini de içerisinde barındırıyor. Cihaz güncellemeyle birlikte daha kararlı bir hale geliyor ve güvenlik düzeyi yükseliyor.

Galaxy Note 9’un Eylül ayı içerisinde de yeni bir yazılım güncellemesi daha almasına kesin gözüyle bakılıyor.

Galaxy Note 9 özelliklerini hatırlayalım:

6.4 inç büyüklüğünde 1440×2960 p çözünürlüğünde Super AMOLED ekrana sahip olan Galaxy Note 9, Snapdragon 845 veya Exynos 9810 Octa işlemciye sahip olup 6 GB RAM içeriyor. 128 GB ve 512 GB olmak üzere iki farklı versiyonu olan Note 9, 4000 mAh batarya ile uzun süre şarj olmadan kullanım sağlıyor. 12 MP + 12 MP olmak  üzere çift arka kamerayla gelen Note 9, aynı zamanda 8 Megapiksellik ön kamera içeriyor. Üründe yazılımsal olarak ise Android Oreo 8.1 işletim sistemi bulunuyor.