Katlanabilir iPhone Geliyor!

Güney Kore’deki bazı kaynaklardan edinilen bilgilere göre AppleLG ile katlanabilir bir iPhone için ekran konusunda ortak bir çalışma içinde.

 

 

İddialara göre LG‘nin ekran üretimi konusunda geliştirme yapan departmanı LG DisplayApple ile çalışmaya devam edecek. Yeni iPhone X için ürettiği OLED ekranın başarısı LG firmasını bu sıralar çok mutlu ediyor. Ancak LG bununla yetinmiyor ve şimdi de Apple için katlanabilir bir OLED ekran geliştiriyor.

Katlanabilir ekran konusunda oldukça büyük ilerleme kaydedildiği belirtiliyor. Ancak katlanabilir ekranların kullanılacağı PCB devre elemanlarının üretiminde ufak tefek pürüzler kaldığı söyleniyor. Bu sorunun da RFPCB yani Rigid Flexible Plastic Circuit Board denilen bir teknolojiyle sağlanabildiği öğrenildi. Apple bu teknoloji sayesinde en geç üç yıl içerisinde katlanabilir ekrana sahip bir iPhone piyasaya sürebilecek.

Ancak bu konuda en büyük rakipleri Samsung oldukça yol gelmiş gibi görünüyor. Hatta Samsung firmasının 2018 yılı içerisinde katlanabilir bir ekrana sahip Galaxy telefonu piyasaya çıkarması bekleniyor. Bu alanda Apple eğer Samsung firmasının bir iki yıl gerisinden gelecek olursa çok büyük bir pazar payını kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kalabilir.

Ancak iPhone X modeli ile AppleSamsung‘un çerçevesiz telefonları Galaxy 8Galaxy 8+ ve Note 8 karşısında oldukça hızlı bir reaksiyon göstermeyi başardı. Katlanabilir ekran konusunda da Apple firması Samsung gibi büyük bir rakibin gerisinde kalmayı kabul etmeyecektir diye tahmin ediyoruz.

Katlanabilir telefonlar konusunda sizler ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın. Sağlıcaklar kalın.

Cevap bırakın