Samsung İnternet Beta İçin Önemli Bir Özellik Geliyor

Samsung İnternet Beta uygulaması için korumalı gezinti özelliği getiriliyor. Uygulamaya kayıt olarak özelliği kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ünlü teknoloji devlerinden Samsung, internet tarayıcısı kategorisinde emin adımlarla ilerlemeyi sürdürüyor. Hali hazırda Samsung İnternet 7.2 sürümü ile birlikte çok daha sağlıklı çalışan tarayıcı, eski akıllı telefonlar da düşünülerek özel olarak ortaya çıkarılmış.

Şimdi Samsung, bir diğer özellik olan korumalı gezinti üzerinde çalışma sergiliyor. Bu özellik zararlı internet sitelerini ve reklamları engellemek için programlanmış. Eğer bir kullanıcı zararlı siteler listesindeki bir siteye girerse Samsung İnternet Beta otomatik olarak o siteye girmeden önce bir uyarı gönderiyor. Uyarıda sitenin dolandırıcılık damgasının bulunduğu söylenip kullanıcıya girmemesi yönünde telkinde bulunuluyor. Tabii isteyen kullanıcılar uyarıyı kapatarak gezintilerini yine sürdürebilirler.

Samsung İnternet Beta’nın bu korumalı gezinti özelliğinin benzerlerini Avast gibi antivirüs programları da kullanıyor. Pro sürüm bir antivirüs programınının web kalkanını aktif ettiğinizde uyarı veriyor. Fakat elbette ekstra alınması önlem kullanıcılara yarar sağlayacaktır.  İddialara göre Samsung’un yeni uygulaması Samsung İnternet Beta, gizliliği koruyabilmek adına da ekstra önlemler alıyor. Bakalım Samsung’un beta sürecindeki yeni özellikleri Samsung’u tarayıcı alanında daha iyi bir seviyeye taşımayı başarabilecek mi?