Samsung’un İlk Katlanabilir Telefonu Hakkında Önemli Gelişme

Samsung, yakında ilk katlanabilir akıllı telefon modelini piyasaya sürecek. Model ile ilgili zaman zaman önemli sızıntılar ortaya çıkıyor. Son sızıntılara göre ilk katlanabilir Samsung akıllı telefonunda OLED ekran bulunacak. 

Cam malzeme bildiğiniz gibi katlanamaz. Fakat bazı teknikleri kullanarak katlanabilir akıllı telefon modelleri yapmak mümkündür. Bunun için Samsung tarafından önemli bir fikir ortaya atıldı ve hatta bu fikir uygulamaya da koyuldu. Ortaya çıkan iddialara göre yeni Samsung akıllı telefonu ilk katlanabilir OLED ekranlı telefon olma özelliğini taşıyacak. Bunu üç OLED ekran kullanarak yapacak.

Modelde üç OLED ekran paneli bulunacak. Bu üç modelin her biri 3.5 inç büyüklüğünde olacak. İddialara göre bu üç ekrandan ikisi telefonun ana ekranı olarak hizmet verecekken diğer biri bildirim ekranı olarak hizmet sunacak. Yani temelde iki OLED ekranın ana işlevi göreceğini söyleyebiliriz.

Bazı iddialara göre de ilk Samsung katlanabilir akıllı telefonu 2020 yılından önce piyasaya sürülemeyecek. Bu sürecin şu an biraz yavaş ilerlediği düşünülürse bizce de 2020’den önce katlanabilir modelleri görmemiz zor gözüküyor. Fakat şu an akıllı telefon alanında inanılmaz çalışmaların olduğu ve bir devrime yaklaştığımızda bir gerçek.