Samsung Bir Yıl İçinde 7.000 Patent Başvurusu Yapıyor

Teknoloji şirketlerinin sıklıkla patent başvurusu yaptığı biliniyor ancak bu kadarına da pes diyeceksiniz. Çünkü Samsung bir yıl içinde 7.000’in üzerinde patent başvurusunda bulunuyor.

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olarak kabul edilen Samsung, inovasyoncu kimliği ile de sürekli gündemde kalmayı başarıyor. Samsung markası, bu yıl pek çok kez patent başvurusuyla gündeme gelmiş olup, geçtiğimiz yıl da akıllı ev patentleri ile ilgili olarak en büyük ikinci başvuru sahibi kimliğindeydi.

Elde edilen Business Korea kaynaklı verilere göre Samsung markası bu yıl içerisinde 7.000 patent elde etmiş. Üstelik yılın henüz bitmediği göz önüne alındığında Samsung’un yılın bu zamana kadar ki dönemine kadar muazzam sayıda patent başvurusunda bulunduğu söylenebilir. Samsung aynı zamanda ABO üzerindeki patentlerin büyük bir çoğunluğunu da elinde bulunduruyor.

Güney Kore merkezli şirketin 80.633 civarında patentten yararlandığı, en büyük patent projesi sayısının ise 44.271 ile anavatanı Güney Kore’de olduğunu belirtmek gerekiyor. Samsung aynı zamanda telefon, televizyon ve yarı iletkenler konusunda dünya çapında 200.000’den fazla patent bulundurmakta olup, araştırma ve geliştirme konularında da ciddi bir kaynak harcıyor.

Cevap bırakın