Samsung’dan Kaydırılabilir Ekran Patenti Hamlesi Geldi!

Akıllı telefon markalarından Samsung, kaydırılabilir ekran patenti alarak dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. İşte habere ilişkin tüm detaylar…

Günümüzün en popüler akıllı telefon üreticilerinden biri olan Samsung aynı zamanda saygı duyulan bir akıllı telefon üreticisi olarak dikkat çekmekte ve çalışmalarına tam gaz devam ediyor.

Samsung markasının yeni bir patent aldığı bilgisine ulaşıldı. Şirketin aldığı patent, telefonu saran esnek bir kayar ekran teknolojisine ilişkin olup, Samsung’un bu hususla ilgili olarak yeni bir telefon üzerinde çalıştığı da rapor ediliyor.

Samsung’un ortaya çıkan yeni projesinde ekran paneli kenarlarda durmuyor ve arka kapağın bir bölümünü kapsayacak şekilde uzanıyor. Alınan patent cihazın iki muhafazaya ve ikili esnek yapıya sahip olduğunu gösterirken bu modlardan birinde ekran telefonun etrafını sarmakta iken diğer modda ön panelin dışarıya kaydırılarak daha büyük hale getirilmesi için dışa doğru uzatıldığı tespit edildi.

Söz konusu Samsung patenti WIPO (Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü) ile ortaya çıkarken,  patent çizimine bakıldığı zaman esnek ekranın telefonun arkasına kadar uzandığını ve arka panelin yaklaşık yarısını kapladığını söyleyebiliriz. Kalan yarısı ise üçlü kamera modülünü barındırıyor. İlginç bir şekilde arka kamera aynı zamanda ön kamera olarak da görev alabiliyor.  Samsung’un yeni patenti heyecan verici olup bu hususta nasıl ürünler ile karşımıza çıkacağı şimdiden merak ediliyor. Habere ilişkin görüşlerinizi hemen aşağıda yer alan yorum bölümünden yazmayı ihmal etmeyiniz.

Cevap bırakın