Galaxy J5 Prime İçin Yeni Bir Güncelleme Çıktı!

Samsung Galaxy J5 Prime için yeni bir güncelleme kullanıcıların beğenisine sunuldu. Artık J5 Prime işletim sistemi sürümü Android Oreo!

Günümüzün en çok tercih edilen akıllı telefon markalarından biri olan Samsung, yoluna emin adımlarla devam ederken, ürettiği eski modeller için de işletim sistemi güncellemeleri sağlamayı ihmal etmiyor. Samsung, şimdi de J5 Prime modeli için bir Android güncellemesi yayınladı.Yayınlanan yeni güncellemeyle beraber telefon Android Oreo sürümüne yükseliyor.

İlk piyasaya sürüldüğünde Marshmallow işletim sistemi ile gelen J5 Prime, daha sonra Android Nougat güncellemesi almıştı. Telefon için şimdi de Android Oreo güncellemesi çıkışını gerçekleştirdi. Bu güncelleme muhtemelen J5 Prime için sunulan son büyük güncelleme olup tüm J5 Prime kullanıcılarının yararlanmasını tavsiye ederiz. Güncellemeye erişmek için telefonunuzun ayarlar alanındaki güncelleme sayfasını kullanabilirsiniz. Öte yandan güncellemenin bildirim halinde otomatik olarak da zaten telefonunuza gelmesi gerekiyor. Toplam 917 MB dosya büyüklüğündeki bu güncellemeyi yüklemeden önce internet bağlantınızı kontrol etmenizde yarar var. Özellikle kotalı paketlerle güncelleştirdiğiniz taktirde internetinizden büyük oranda harcar.

Galaxy J5 Prime özelliklerini hatırlayalım:

J5 Prime, genel olarak mütevazi özelliklere sahip olan bir akıllı telefon. 5 inç büyüklüğünde HD çözünürlüklü ekranı bulunan J5 Prime, Samsung Exynos 7 Quad 7570 yonga setine sahip. 13 MP arka kamerası bulunan telefonun ön yüzünde de 5 MP selfie kamerası yer alıyor. 16 GB dahili depolama alanı bulunan model 2 GB RAM’e sahip olup gücünü 2400 mAh büyüklüğündeki bataryadan alıyor.