Bixby TV Versiyonu Hakkında Yeni Gelişmeler Yaşandı

Bixby platformunun televizyon yüzü de geliyor. Bu konuda yeni sızıntılar var. Bixby TV, büyük olasılıkla Mart ayında detaylı olarak tanıtılacak.

Samsung, Bixby akıllı asistan sisemini esasen mobil platform için geliştirmişti ve Samsung Galaxy S8 ile Samsung Galaxy S8+ telefonlarında kullanıma sunmuştu. Ancak şirket Bixby TV’nin sadece telefonlar ile sınırlı kalmasını istemiyor. Özellikle televizyon alanına gelmesi için çalışmalar yapılıyor.

Yeni gelişmeler, Bixby TV platforumun ilk olarak önümüzdeki Mart ayında detaylı bir şekilde tanıtılacağını gösteriyor. 2020 yılında da artık resmi olarak televizyonlarda görmeye başlayabileceğimiz Bixby, televizyon teknolojilerinde yeni bir dönemi başlatabilir. Samsung’un ünü ve mali gücü sayesinde hızla geliştirilen teknoloji, ülkeden ülkeye de değişiklik gösterecek. Bixby desteği bulunan ülkelerin pazarlara sunuluşununi değişiklik gösterebileceği ortaya çıktı.

Bixby TV ne işe yarayacak?

Örneğin televizyon izlerken ‘Televizyonu iki saat sonra kapat’  gibi komut verebileceksiniz. Veyahut sevdiğiniz bir filmin ismini söyleyip komutla çalıştırabileceksiniz. Hatta kanallar arasında bile etkileşim sergileyebileceksiniz. Örneğin şu an siyaset yayını yapan kanalları izlemeki sterseniz siyaset demeniz yeterli olacak. Böylece yüzlerce kanal arasından sadece siyaset yapanlar gösterilecek.

Samsung şu an Bixby TV üzerinde yoğun çalışmalar sergiliyor ve Mart ayına da çok an bir süre kaldığı aşikar. Gelişmeleri takip etmeyi sürdüreceğiz.

Cevap bırakın