Samsung Galaxy A Telefonlarında Fiyat İndirimine Gidiyor

Samsung bundan sonra piyasaya süreceği Galaxy A telefonlarında daha rekabetçi bir politika gözetecek. Artık Galaxy A serisindeki telefonların fiyatları ciddi oranda düşecek.

Çinli akıllı telefon geliştiricilerinin ortaya koyduğu rekabetçi akıllı telefnolar Samsun gibi devleri bir hayli zor durumda bıraktı. Samsung’un orta segment için hazırladığı Galaxy A serisinden telefonlar fiyat olarak yüksek seviyelerde kaldı ve bu durum Samsung’a zarar vermeye başladı. İşte samsung bu sebeple Galaxy A serisinde artık daha rekabetçi bir politika izleyecek.

Üretilecek olan yeni Galaxy A akıllı telefonlarının maliyet olarak daha düşük rakamlarda olması gerekiyor ki şirket de bunları cüzzi miktarlardan satışa çıkarabilsin. Dolayısıyla Samsung artık özellikle ekran maliyeti konusunda bir karar alarak Galaxy A serisinde LCD ekran kullanmaya karar verdi. Super AMOLED’den vazgeçen şirket, artık fiyat performans bandında daha iddialı orta segment telefonlarla gelecek gibi gözüküyor.

Samsung şu an maliyet düşürme amacıyla Galaxy A6s telefonunu üretme işini Çinli bir teknoloji şirketine devretmiş durumda. Telefon farklı bir marka tarafından üretiliyor. Dolayısıyla Samsung, Çinli markalarla rekabet edebilmek için yine Çinli bir başka markaya telefonunu yaptırmış oldu.